Credo

„DROGI WIDZU!

Czy zdarzyło Ci się stanąć w kamiennych i stromych rzędach wielotysięcznej widowni jakiegoś teatru antycznego? Jeśli tak, to na pewno zgodzisz się z nami, że stojąc w takim miejscu z przejmującą jasnością pojmujemy, że za niewyobrażalnym wysiłkiem budowy takiego teatru musiały stać najwyższe racje.

Idea teatru zrodziła się z odwiecznej ludzkiej potrzeby wspólnego wyrażania podziwu dla tajemnicy życia, oswajania strachu przed śmiercią, dzielenia się radością istnienia; potrzeby przynależności do kreatywnej wspólnoty.

Ile artystycznych prowokacji i eksperymentów, rozpraw naukowych i badań teoretycznych, nagród i wyróżnień nie byłoby udziałem Teatru, jedynie chemia wspólnego przeżycia – tu i teraz – wytwarzana przez dialog Sceny i Widowni, stanowi o sensie i jakości jego istnienia.

Teatr bez Widza traci rację bytu.
6. piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali:

Prowokować do myślenia, nie nudząc.
Wzruszać, nie wpadając w ckliwość.
Bawić, nie błaznując”.

Teatr

Teatr rozpoczął działalność 6 marca 2010 roku premierą legendarnej komedii Woody Allena ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM w reżyserii Eugeniusza Korina, inaugurując tryptyk “Miłość, Zdrada i Przebaczenie według Woody Allena”. W tym spektaklu został odkryty talent aktorski znanego dziennikarza Kuby Wojewódzkiego, który debiutował tu u boku wybitnych aktorów: Daniela Olbrychskiego, Michała Żebrowskiego, a także Małgorzaty Sochy i Anny Cieślak.

W repertuarze Teatru znalazły się kolejno:

musical Elmera Rice’a MASZYNA DO LICZENIA (premiera 3 października 2010) w inscenizacji, reżyserii i scenografii Eugeniusza Korina, z udziałem trzynaściorga studentów i absolwentów warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera;

komedia FREDRO DLA DOROSŁYCH – MĘŻOW I ŻON według “Męża i żony” Aleksandra hr. Fredry (premiera 13 października 2010) w adaptacji i reżyserii Eugeniusza Korina – pierwsza część cyklu “Fredro Boyem” z Jolantą Fraszyńską, Joanną Liszowską / Weroniką Książkiewicz, Michałem Żebrowskim i Konradem Darochą w obsadzie;

arcykomedia Molière‘a CHORY Z UROJENIA (premiera 17 września 2011) w reżyserii zbiorowej, z udziałem m.in. Andrzeja Grabowskiego i jego córek Anny i Zuzanny, Anny Korcz, Joanny Kurowskiej, Wojciecha Pokory / Henryka Talara;

kultowa sztuka Willy Russella EDUKACJA RITY (premiera 5 listopada 2011) w reżyserii Macieja Wojtyszki z kreacjami Małgorzaty Sochy i Piotra Fronczewskiego;

PO DRODZE DO MADISON (premiera 10 grudnia 2011) w reżyserii Grzegorza Warchoła, z Dorotą Segdą i Danielem Olbrychskim – adaptacja głośnej powieści Roberta Jamesa Wallera “Co się zdarzyło w Madison County” (spektakl zrealizowany w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Daniela Olbrychskiego).

Drugą część tryptyku “Miłość, Zdrada i Przebaczenie według Woody Allena” stanowi komedia tego kultowego autora, reżysera i aktora CENTRAL PARK WEST (polska prapremiera 31 marca 2012) w przekładzie, inscenizacji i reżyserii Eugeniusza Korina, z udziałem Joanny Żółkowskiej, Małgorzaty Foremniak, Piotra Gąsowskiego, Julii Pietruchy/Agnieszki Sienkiewicz, Wojciecha Wysockiego.

Tragikomedia BÓG MORDU Yasminy Rezy (premiera 10 listopada 2012) w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej – to kreacja aktorskiego kwartetu w składzie: Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Anna Dereszowska i Michał Żebrowski.

9 listopada 2013 odbyła się premiera SŁONECZNYCH CHŁOPCÓW w reżyserii Olgi Lipińskiej. W obsadzie legendarnej sztuki Neila Simona na scenie Teatru 6.piętro wystąpili: Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski oraz Robert Koszucki.

W tym samym sezonie premierę miał wyjątkowy projekt dyrektora artystycznego Teatru Eugeniusza Korina, łączący jednoaktówki Antoniego Czechowa w jeden wieczór teatralny, przedstawiony pod tytułem CZECHOW ŻARTUJE! W znakomicie przyjętym przedstawieniu wystąpili: Anna Dereszowska, Andrzej Grabowski oraz Wojciech Malajkat.

Marzec 2014 roku minął nam pod znakiem wyjątkowego przedsięwzięcia. W repertuarze pojawił się pierwszy spektakl adresowany dla najmłodszej publiczności, czyli BROMBA W SIECI wg scenariusza i w reżyserii autora kultowego cyklu opowieści o rezolutnej Brombie – Macieja Wojtyszki.

Początek sezonu 2014/2015 to premiera POLITYKI w reżyserii Eugeniusza Korina. Gorzko-ironiczna komedia Włodzimierza Perzyńskiego zdobyła serca naszej publiczności, pozostając jednym z naszych najczęściej granych tytułów. Niezapomniane kreacje w spektaklu stworzył znakomity zespół aktorski z Małgorzatą Sochą, Rafałem Królikowskim, Kazimierzem Kaczorem, Hanną Śleszyńską i Joanną Żółkowską w rolach głównych.

7 marca 2015 roku premierę miał wyjątkowy unikalny projekt teatralny – MŁYNARSKI OBOWIĄZKOWO! Muzyczną autobiografię Wojciecha Młynarskiego, przygotowaną według autorskiego scenariusza przygotował zespół wykonawców zaproszonych do projektu przez samego Mistrza piosenki.

Pierwszą premierą sezonu 2015/2016 był znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność spektakl WUJASZEK WANIA. Arcydzieło Antoniego Czechowa wyreżyserował Andrzej Bubień. W obsadzie zobaczyć możemy Wojciecha Malajkata, Annę Dereszowską, Irenę Jun, Dorotę Krempę, Joannę Żółkowską, Piotra Machalicę, Miłogosta Reczka oraz Michała Żebrowskiego.

21 maja w Teatrze 6.piętro odbyła się europejska prapremiera MIŁOSCI W SAYBROOK. Wyreżyserowany przez Eugeniusza Korina spektakl zakończył sceniczny tryptyk o miłości, zdradzie i przebaczeniu według Woody’ego Allena. W jednej z najbardziej niezwykłych allenowskich komedii wystąpili: Sonia Bohosiewicz, Anna Cieślak/Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Liszowska, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć, Andrzej Poniedzielski oraz Wiktor Zborowski.

Poza produkcją spektakli teatralnych, Teatr 6. piętro realizuje także projekty specjalne, m.in. cykl koncertów “Wyższy Poziom Muzyki”, w którym udział wzięli Kayah & Royal Quartet, Leszek Możdżer Bauer m.Bunio.s. z projektem Lutosphere, Urszula Dudziak, zespół „Smolik” i zespół „Kroke”, Edyta Geppert, Aga Zaryan, Irena Santor, a także cykl “Koncertowe lato na 6.piętrze”, w ramach którego prezentowany był spektakl kabaretowo-muzyczny DUŻO KOBIET, BO AŻ TRZY w wykonaniu Marii Czubaszek, Hanny Śleszyńskiej, Magdy Umer oraz Artura Andrusa oraz recital Stanisławy Celińskiej ATRAMENTOWA. Najnowszym cyklicznym projektem Teatr 6.piętro KONCERTOWO, w którym wystąpią  m.in. Gaba Kulka, Waglewski, Fisz, Emade, Czesław Śpiewa oraz Anna Dereszowska.

Dyrekcja

Michał Żebrowski

Dyrekor Naczelny

Aktor filmowy i teatralny, producent, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1995). Jeszcze podczas studiów zagrał główne role w przedstawieniach Teatru Telewizji, opartych na najważniejszych dziełach polskiej literatury romantycznej.

BIOGRAFIA

Eugeniusz Korin

Dyrekor Artystyczny

eugeniusz.korin@teatr6pietro.pl

Reżyser teatralny i filmowy, producent teatralny, autor tłumaczeń, adaptacji i scenariuszy, pedagog. Współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowego Instytutu Teatru, Muzyki i Kina w Leningradzie (1975). Jako student drugiego roku rozpoczął współpracę aktorską z leningradzkim Teatrem Młodego Widza, gdzie następnie w latach 1975-1977 pracował jako […]

BIOGRAFIA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.