07.05.2023

Andrzej Pągowski TEATRALNIE - Wystawa przedłużona!

UWAGA UWAGA mamy dla Was majową niespodziankę  Wystawę Andrzeja Pągowskiego "Teatralnie" przedłużamy do 14 maja.

W najbliższym tygodniu dla fanów artysty czekają atrakcje:

12 maja o godz. 17:30  Andrzej Pągowski osobiście oprowadzi Was po wystawie. Opowie o swojej pracy, plakatach i życiu artysty INFO

Do kupienia także jubileuszowy album przedstawiający prace z całego dorobku artystycznego Pągowskiego. Można będzie zdobyć autograf i bez wątpienia oryginalną dedykację.

13 maja wieczorem spotkamy się na kolejnej edycji NOCY MUZEÓW. Wystawę otwieramy również w godzinach wieczornych po zakończeniu naszego spektaklu 20:30 - 23:00 (w ciągu dnia wystawa otwarta w godz. 12:00-17:00). W godzinach wieczornych wstęp wolny.   

Szczegóły w wydarzeniu TUTAJ

 

Andrzej Pągowski - jeden z najwybitniejszych polskich Artystów i najwybitniejszy polski plakacista. To On rozsławił polską sztukę plakatu. Autor ponad 1,5 tysiąca plakatów, twórca scenografii, murali, okładek magazynów i rysunków. Zaufało mu wielu wybitnych twórców m.in. Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Stanisław Bareja, Adam Hanuszkiewicz, Wojciech Smarzowski.

Artysta obchodzi jubileusz pracy twórczej, a także 70-te urodziny. Na wystawie w Teatrze 6.piętro zaprezentowane są plakaty teatralne do tej pory nie eksponowane na żadnej innej wystawie.

fot. Kulturalnipl