17.06.2019

Eugeniusz Korin - Dyrektor artystyczny Teatru debiutuje jako pisarz!

Współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro napisał książkę!

„Polowanie z sępem” jest pierwszą powieścią Eugeniusza Korina.

Książka ukazała się w czerwcu nakładem Wydawnictwa literackiego.

Autor porywa czytelnika w świat zbrodni, walki dobra ze złem i egzystencjalnych pytań, które zadaje sobie każdy z nas.

W kampanii promującej książkę wzięły udział gwiazdy m.in. Szymon Bobrowski, Aleksandra Popławska, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Cezary Pazura i Michał Żebrowski.

 

„Czyta się to naprawdę świetnie i szkoda tylko, że w tym akurat przypadku CDRJNN (ciąg dalszy raczej jednak nie nastąpi)”
Newsweek

 

O książce

Są zbrodnie, na które brakuje paragrafu. On wykrył właśnie taką…

Wielokrotny płatny morderca Diuna znika z sali warszawskiego sądu podczas ogłoszenia wyroku.

 

Jest on kolejnym z kilkudziesięciu najbardziej bezwzględnych przestępców, którzy wymknęli się organom sprawiedliwości w ciągu ostatnich sześciu lat. Znikają z cel więziennych, z aresztów śledczych, z sal szpitali psychiatrycznych albo tuż przed wydaniem nakazów ich aresztowania...

 

Komendant główny obawia się, że mordercom może pomagać któryś z policjantów wysokiej rangi. Powołuje specjalny zespół śledczy składający z dwóch oficerów poza wszelakimi podejrzeniami: nadkomisarza Wolina z Biura Spraw Wewnętrznych i zastępcy dyrektora Centralnego Biura Śledczego Policji inspektora Bożka. Mają odpowiedzieć na pytanie, czy w policji nie ma kreta...

 

Połączenie analitycznej intuicji byłego astrofizyka Wolina z doświadczeniem Bożka – żywej legendy wydziału zabójstw – bardzo szybko przynosi rezultaty. Ale Wolinowi nie daje spokoju pewna myśl… Podejrzenie tak absurdalne, że aby pójść jego tropem, musi zapomnieć o wszystkim, co dotąd wiedział, czuł i w co wierzył.

 

To opowieść o walce Człowieka ze Złem. Walce, która nie ma szczęśliwego zakończenia, ale którą Człowiek mimo wszystko podejmuje, gdyż tak samo niezniszczalna jak potęga Zła, jest potęga Dobra.

 

Książkę znajdziecie tutaj

 

 

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/rezultaty/?search=polowanie+z+s%C4%99pem