01.08.2019

Fotografia Marleny Bielinskiej na Bulwarach Wiślanych

Spotkajmy się nad Wisłą. Teatr 6.piętro na Bulwarach Wiślanych.

Sztuka nie zna granic. Teatr jest przestrzenią do dialogu, obecną wszędzie.

Teraz wystawy z cyklu Sztuka na 6, które do tej pory gościły w Foyer Teatru, będziecie mogli oglądać na Bulwarach Wiślanych w Galerii przy Plaży.

Bulwary Wiślane to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. Tłumy Warszawiaków   i turystów regularnie odwiedzają odnowione nabrzeże Wisły. Bulwary wrosły w tkankę miasta  i stały się ważną przestrzenią do aktywnego spędzania czasu, spotkań, inicjatyw kulturalnych  i społecznych.

Od 5 do 23 sierpnia będziecie mogli zobaczyć wystawę fotografii teatralnej Marleny Bielinskiej zatutuowaną "Shine".

O wystawie:

Marlena Bielinska przez ponad 25 lat aktywności twórczej wypracowała genialny i unikatowy kompromis pomiędzy indywidualizmem, wrażliwością a komercją.

Jej największą siłą jest autentyczność i wierność sobie. Z uwagą i czułością tworzy świat,              w którym człowiek i jego historia grają najważniejsze role. Wypełnia rzeczywistość wykreowaną przed obiektywem aparatu emocją i ekspresją.

Miłość do ludzi jest sygnaturą jej fotografii. Jej portrety są wyraziste, zmysłowe, prawdziwe. Marlena szuka w ludziach autentyzmu i szczerości, Takich ludzi adoruje, rozpieszcza i słucha. W swoich portretach nie podkreśla głębi ostrości, ale skupia się przede wszystkim na emocjach widocznych w każdym ujęciu. To jej znak rozpoznawczy. Jest miłośniczką analogu. Ten typ fotografii najlepiej odzwierciedla jej wrażliwość, talent, empatię  i wnikliwość w postrzeganiu świata.

Fotografowanie to dla niej praca na otwartym sercu ludzkiej duszy. Jej zdjęcia są sensualną zagadką, którą pozwala rozwiązywać swoim widzom. Zaciekawia ich, prowokuje, uzależnia, zadaje im pytania, na które szukają odpowiedzi.

Marlenę ciekawi człowiek, pragnie do niego dotrzeć, otworzyć i uchwycić ten jeden moment, kiedy bohater zapomina, że ma przed sobą fotografa. Widzi tylko piękną, mądrą kobietę, która go uważnie słucha. Możliwość kreowania tej wyjątkowej chwili jest dla niej darem  i przywilejem. Wszystkie osoby, które sportretowała” rozmawiają” z widzem, opowiadają mu swoje historie, poruszają zmysły i zatrzymują w biegu…”

Agnieszka Zakrzewska, autor.

#sztukana6

Wystawa zrealizowana przy współpracy: