29.07.2015

Konkurs Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego - przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń.

Z uwagi na letnie sesje egzaminacyjne studentów uczelni artystycznych, Fundacja Róbmy swoje dla kultury przedłużyła możliwość zgłoszeń do Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego do 31 lipca. Konkurs jest organizowany w ramach III edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który odbędzie się 26-27 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Konkurs przeznaczony jest dla studentów szkół teatralnych i muzycznych oraz młodych profesjonalnych aktorów i wokalistów. Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku od 18 do 35 lat – soliści lub zespoły wokalne.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. wypełnić formularz znajdujący się pod adresem internetowym:
    http://festiwalmlynarskiego.pl/zgloszenia/formularz_zgloszeniowy/
  2. przesłać płytkę z nagraniami własnej interpretacji dwóch utworów z repertuaru Wojciecha Młynarskiego (dopuszczalne są również tłumaczenia jego autorstwa). Nagranie powinno być live, bez montażu.

Płytkę należy przesłać do 31 lipca (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Fundacja Róbmy swoje dla kultury, ul. Poznańska 20/2, 80-378 Gdańsk.

Konkurs Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego składa się z 3 etapów:

I ETAP:

Preeliminacje - Komisja Kwalifikacyjna na podstawie przesłanych zgłoszeń dokonuje kwalifikacji do II etapu Konkursu.

II ETAP:

Przesłuchania w sierpniu/wrześniu 2015 r. - Uczestnicy wykonują przed Radą Artystyczną 2 piosenki (z własnym akompaniamentem lub półplaybackiem).

III ETAP:

  • Przegląd Konkursowy w dniu 26 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Uczestnicy wykonują przed Jury i publicznością 2 piosenki z akompaniamentem.
  • Koncert Galowy Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w dniu 27 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W koncercie biorą udział gwiazdy polskiej sceny oraz laureaci Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego. Laureaci wykonają utwory wskazane przez Jury.

Regulamin Konkursu