15.10.2015

Dyrektor Michał Żebrowski uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

Z radością informujemy, że Michał Żebrowski został uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Dyrektor przyjął medal z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się w dniu wczorajszym w siedzibie resortu.
"To najprzyjemniejszy moment w życiu ministra, kiedy może dziękować i odznaczać tych, którzy wnieśli wkład w polską kulturę. Dzisiejsze spotkanie ma wyjątkowy wymiar. Spotykają się przedstawiciele bardzo różnych rodzajów aktywności - oprócz wybitnych uczonych zajmujących się ochroną dziedzictwa, dzięki którym możemy lepiej i staranniej zajmować się naszą spuścizną kulturową, są tu przedstawiciele właściwie wszystkich dziedzin sztuki. Nie ma podziału na lepsze i gorsze rodzaje działalności" - mówiła prof. Omilanowska podczas ceremonii.

Odznaczenie "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" jest przyznawane osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

fot. Danuta Matloch/MKiDN