23.08.2019

Nowy sezon w Teatrze 2019/2020

Nowy sezon w Teatrze 6. piętro zbliża się wielkimi krokami. 

Wraz z jego nadejściem czeka nas wiele fantastycznych, teatralnych emocji. Przed nami spektakle znane i lubiane, premiery nowych, wspaniałych teatralnych sztuk z wyjątkowymi obsadami, a także koncerty na naszej scenie muzycznej.

Rozpoczynamy nowy sezon teatralny spektaklem, który swoją premierę miał w czerwcu – „Piękna Lucynda”, czyli pełna rozkoszy komedia muzyczna w reżyserii dyrektora artystycznego Teatru – Eugeniusza Korina. Polska komedia muzyczna skrząca się zabawną erotyką, wpadającymi w ucho piosenkami, inteligentna, pikantna i dowcipna zarazem.

Na naszą scenę powraca także spektakl „Samotny zachód”, również wyreżyserowany przez Eugeniusza Korina. Dramat Martina McDonagha, którego bohaterowie marzą o miłości i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, kim są: dwóch nienawidzących się braci - jeden sadysta, drugi bigot; osiemnastoletnia sprzedawczyni bimbru i ksiądz – alkoholik, próbujący uratować ich grzeszne dusze.

Na deski Teatru 6.piętro powrócą także tytuły: „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, czyli pierwsza częścią tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie” według Woody’ego Allena w reżyserii Eugeniusza Korina, zobaczymy również „Miłość w Saybrook”.

W naszym repertuarze pojawią się dotychczas grane spektakle, przejmująca sztuka, która ukazuje dramatyczny obraz zagubienia współczesnego nam świata: „Niezwyciężony” według tekstu Torbena Bettsa w reżyserii Eugeniusza Korina. Wracamy również ze spektaklem, który jest jednym z najważniejszych dzieł w kanonie literackiej klasyki, czyli z „Wujaszkiem Wanią” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia. W nowym sezonie na scenę powróci „Ożenek” - nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Bubienia.

W repertuarze znajdziecie także „Boga mordu” - wybuchową mieszanka błyskotliwego tekstu Yasminy Rezy i brawurowej gry aktorskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej i „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon”, spektakl będący inteligentną zabawą z tradycją teatralną. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.

Dla wszystkich miłośników satyry jesienią na scenie ponownie pojawi się teatralna wersja "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się ogromną popularnością wyreżyserowana przez Eugeniusza Korina. "Szkło kontaktowe live&touch" - taki tytuł nosi spektakl, który powstał wspólnym wysiłkiem Teatru 6.piętro i TVN24.

Na naszej scenie zobaczycie Państwo także „Miłość” - gościnny spektakl Teatru Słowackiego w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi. Łączą ich podeszły wiek, samotność i lęk przed rodzącym się uczuciem. On – bezdomny, zajmujący się na co dzień fotografią ekscentryk. Ona – pozbawiona wzroku marzycielka, żyjąca obrazem miasta zapamiętanym z dzieciństwa. On – wspaniały Jan Peszek. Ona – niepowtarzalna, obchodząca jubileusz 60-lecia pracy zawodowej, Anna Polony. Miłość to wzruszająca i dowcipna opowieść o odkrywaniu namiętności i rodzącej się erotycznej fascynacji dwójki dojrzałych osób. To historia o poszukiwaniu uczucia, bliskości i niezgodzie na przemijanie. O rozpaczliwej potrzebie widzenia i zobaczenia drugiego człowieka.

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród widzów cieszy się spektakl, będący samą prawdą o kulisach władzy, który ponownie zagości w naszym teatrze: „Ucho prezesa, czyli scheda” w reżyserii Tadeusza Śliwy.

Na scenie muzycznej zagoszczą między innymi Sławek Uniatowski i Zakopower.

Zapraszamy również na kolejne wystawy w ramach projektu „Sztuka na 6.” wspierającego młodych, polskich artystów.

Przed nami także kolejny rok działań i inicjatyw społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, spotkań, warsztatów, paneli edukacyjnych.

__________________________________________________________________

Więcej informacji:

www.teatr6pietro.pl            @Teatr6pietro                    teatr6pietro

Kontakt: Magdalena Kasperowicz, m.kasperowicz@teatr6pietro.pl