22.04.2024

Pierwsza aukcja charytatywna „Theatre&Charity”

24 kwietnia 2024 roku w przestrzeni Teatru 6.piętro odbędzie się wyjątkowa, pierwsza aukcja charytatywna z cyklu Theatre&Charity” na rzecz budowy trzeciego Domu Ronalda McDonalda przy Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

 Tego dnia teatr stanie się godną oprawą dla prawdziwej sztuki pomagania, w którą Teatr 6.piętro angażuje się od lat, promując polską sztukę w ramach projektu Sztuka na 6. Na deskach Teatru rozegra się widowisko pełne emocji i kunsztu – w błyskotliwej komedii „ART” Yasminy Rezy w reżyserii Eugeniusza Korina wystąpią wybitni polscy aktorzy: Michał Żebrowski, Borys Szyc i Janusz Chabior. „ART” jest opowieścią o potrzebie przyjaźni, tolerancji i o tajemnej sile sztuki, bez której nasze życie byłoby bezbarwne. Ta historia trzech mężczyzn staje się pretekstem do pełnej mądrości opowieści o wartościach, którymi kierujemy się w życiu i o tym, że sztuka jest warta tyle, ile miejsca potrafi zająć w naszych sercach i głowach. Po spektaklu zaprosimy widzów do udziału w aukcji, podczas której to właśnie sztuka stanie się narzędziem pomagania.

Artyści i kolekcjonerzy podzielą się swoimi dziełami, by wspólnie wspierać misję Fundacji – Aby rodzina mogła być razem. Będzie można wylicytować m.in. prace Henryka Opałki, Zygmunta Kotlarczyka czy Magdaleny Lenartowicz. 

Katalog dzieł dostępnych na aukcji zobacz TUTAJ.

Pełna informacja prasowa dostępna jest TUTAJ.