27.11.2019

SAMOTNY ZACHÓD JESZCZE BARDZIEJ OSCAROWY!

W sztuce irlandzkiego pisarza Martina McDonagha – laureata Oscara i wielokrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej zagra Eliza Rycembel. Aktorka filmu "Boże Ciało" - polskiego kandydata do Oscara.

Od 23 stycznia w spektaklu Samotny Zachód w reżyserii Eugeniusza Korina zobaczymy jedną z najwybitniejszych artystek młodego pokolenia.

ELIZA RYCEMBEL

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała główną rolą w „Obietnicy" w reż. Anny Kazejak.

Pomimo młodego wieku, zagrała w wielu znaczących filmach takich jak: „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Niewinne” Anne Fontaine, w musicalu „#Wszystko gra” Agnieszki Glińskiej, w krótkim metrażu „Milczenie Polskich Owiec” w reż. Macieja Stuhra, a także w filmach: „Nina” Olgi Chajdas (główna rola), „Ciemno, prawie noc” Borysa Lankosza, „Piłsudski” Michała Rosy, „Boże ciało” Jana Komasy.

W 2014 roku otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Obietnica” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu, a w 2016 roku została laureatką „Talentów Trójki” w kategorii Film za „dojrzałość i prawdę w kreacjach aktorskich; za sprawdzenie się w bardzo wymagających rolach; za wyrazistą i ciekawą osobowość ekranową, za to wreszcie, że jest aktorskim odkryciem ostatnich lat". „Za wybitną kreację w filmie NINA” została uhonorowana nagrodą podczas 33 Tarnowskiej Nagrody Filmowej a rola w filmie „Boże ciało” Jana Komasy przyniosła jej nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zagrała również w serialach takich jak; „1983” dla platformy Netflix w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik, „Odwróceni” oraz „Belfer”.

W przyszłym roku zobaczymy serial „Osiecka” w reż. Roberta Glińskiego i Michała Rosy, w którym gra główną rolę.

SAMOTNY ZACHÓD