23.05.2022

Sztuka na 6. CHABIOROWANIE 1990-2090 - wystawa malowanek Janusza Chabiora

W ramach projektu Sztuka na 6. zapraszamy na Wystawę Malowanek Janusza Chabiora "CHABIOROWANIE 1990 - 2090".

Wystawę można oglądać w terminie 30 maja – 12 czerwca w Foyer Teatru 6 piętro / wstęp wolny

-----------------------------------------------------------

Prace Artysty to zbiór twórczości z lat 90tych. Dzięki Agacie, żonie Janusza Chabiora, po wielu latach „wyszły z szafy”. Wkrótce do pomysłu dołączyły kuratorki Teatralnej wystawy Iwona Kowalczyk z Teatru 6.Piętro i Barbara Demuth-Garbień z Galerii Sopra – to w tej galerii pierwsze prace Janusza wyszły na jaw.

Aktor uległ tej zmasowanej pozytywnej energii kobiecej i tak powstała wystawa CHABIOROWANIE - brudnopis emocji Janusza Chabiora. W tych pracach są flesze bajek, strzępki ulicznych zdarzeń i snów. Tytuł - Chabiorowanie 1990-2090, to powrót do dziennika chabiorowej podróży i otwarcie go na kolejne lata.

Już dziś Janusz Chabior za zaprasza na retrospektywną wystawę  Chabiorowania w roku 2090, na stulecie Jego bazgraniny 😊

-----------------------------------------------------------

Janusz Chabior

Aktor teatralny i filmowy. Reżyser. Zagrał w ponad 100 filmach. Początkowo związany z Teatrem Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Potem aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie wolny strzelec współpracujący z Teatrem 6. piętro, Teatrem Garnizon Sztuki i Och-teatrem. Przed przygodą z aktorstwem pracował m.in. jako hutnik, grabarz, ciągacz kablowy i kurator wystaw artystycznych. To była jego szkoła życia. Podróżnik i malarz okazjonalny. Pstrykacz fotograficzny i kucharz intuicyjny. Miłośnik Mustangów. Przez lata w przyjaźni z najwspanialszym na świecie trójnogiem berneńskim czyli Psem Batmanem. Szczęśliwy w związku małżeńskim z Agatą Wątróbską.

-----------------------------------------------------------

Kurator wystawy (Galeria Sopra): Barbara Demuth-Garbień
Kurator wystawy (Teatr 6.piętro): Iwona Kowalczyk

-----------------------------------------------------------

Sztuka na 6.

Teatr 6.pietro wspiera działalności w zakresie upowszechniania kultury i sztuki w różnych dziedzinach m.in. teatr, film, sztuka plastyczna, sztuka wizualna, muzyka. Poza produkcją spektakli teatralnych, Teatr realizuje  projekty i wydarzenia specjalne. Jesienią 2018 r. ruszył projekt Sztuka na 6. Foyer Teatru stało się przestrzenią ekspozycji współczesnej sztuki polskich artystów. To szansa dla artystów na prezentację swoich prac szerokiej publiczności, a także wsparcie promocyjnei marketingowe. W Teatrze odbywają się  również miejscem organizacji regularnych aukcji dzieł sztuki współczesnej.

 

Galeria Sopra – Mecenas i Partner wystawy

Misją Galerii jest wspieranie i promowanie polskiej sztuki. Artystów tworzących w kraju i za granicą. Poprzez wystawy, plenery, targi oraz aukcje Galeria integruje świat artystyczny i biznesowy. Wzajemne przenikanie się środowisk to kreacja nowych formy współpracy i inspiracji.

Podczas każdego wydarzenia organizowanego przez Galerię kontynuowane są tradycje artystycznej bohemy XIX w., traktując spotkania ze sztuką jako okazję do celebracji smaku życia, poprzez wzbogacenie wieczorów artystycznych świetną kuchnią i odpowiednimi do okazji trunkami. Pozwala to wszystkim obecnym zanurzyć się w przyjemną atmosferę barwnych i poszerzających kreatywność rozmów o sztuce.

www.galeriasopra.pl

-----------------------------------------------------------

Mecenas i Partner wystawy:       Partner Medialny:             Partner: