29.05.2024

Sztuka na 6. / Ksawery Zamoyski / "KONWERSACJE"

Zapraszamy na kolejną wystawę w ramach projektu Sztuka na 6. w Teatrze 6.piętro! Przed Państwem wyjątkowe fotografie Ksawerego Zamoyskiego. 

Cykl KONWERSACJE prezentowany na wystawie w Teatrze 6 Piętro, odwołuje się do słów fotografa w formie, dającej możliwości swobodnej rejestracji zdarzeń. W niewielkiej, intymnej przestrzeni atelier fotograficznego, jest zapisem spotkań z aktor(k)ami, artyst(k)ami, ludźmi kultury i sztuki - czyli świata twórców, i wspólną grą z kontekstem i formą. Podążaniem za inspiracjami płynącymi z klasycznej fotografii i postmodernistycznym puszczaniem oka, wypuszczaniem balona.

Zamoyski wyraża zaufanie do założeń " dzieła otwartego", procesualności, a w ramach tych pojęć w uczestnictwo odbiorcy w dopełnieniu dzieła. Tak więc to dzisiejsze i każdorazowe spotkanie (się) widza z fotografią, jest bezpośrednio lub symbolicznie dopełnieniem tego procesu.

"Fotografia portretowa jest dla mnie w najważniejszym wymiarze przede wszystkim rozmową. Konwersacją z osobą i ludzkim pięknem - ciała, umysłu, duszy. W swojej pracy próbuję uchwycić te momenty, w których ta rozmowa staje się pogawędką - nieformalna, wymowna, intymna. Zazwyczaj - bez słów; za pośrednictwem energii która jest uwieczniona" - Ksawery Zamoyski

WIĘCEJ O WYSTAWIE

Wernisaż: 3 czerwca, 19:00 Foyer Teatru 6.piętro / potwierdzenie obecności: sztuka@teatr6pietro.pl

Wystawa: 4-24 czerwca / wstęp wolny / pon-pt 10:00-18:00; sob-nd 12:00-17:00

INSTAGRAM KSAWERY ZAMOYSKI