05.10.2021

Sztuka na 6. Wystawa Anastazji Pazury „WSTYD”.

W ramach cyklu Sztuka na 6. zapraszamy na wystawę Anastazji Pazury "WSTYD".

ANASTAZJA PAZURA

Artystka porusza tematy nie łatwe. Nie boi się pokazywać rzeczy kontrowersyjnych, ale zarazem poruszających. Jej pełne wrażliwości prace są delikatnym krzykiem o równość, tolerancję i zauważanie drugiego człowieka.

Z początku robi wrażenie pewnej siebie i trochę pretensjonalnej osoby, zresztą to się nawet zgadza. Z czasem można wejść do jej osobistej przestrzeni, chociaż niewielu to się udało a jeszcze mniejszej grupie się tam spodobało.

Zawsze eksperymentowała. Z nią można przeżyć prawdziwą przygodę bo nie boi się niczego poza głupotą.

WSTYD

Wstyd leży u podstaw naszych najgorszych reakcji: zazdrości, tabu, kompleksów. Wstyd nie ma jasnego przeciwieństwa. Strach ma odwagę, złość ma spokój, wstyd jedynie jest lub go nie ma. Bezwstydność, brak wstydu to pierwszy krok do otwarcia niewygodnej dyskusji, pozwolenia sobie na radość z cudzych sukcesów, spojrzenia na siebie i innych z dozą wyrozumiałości. Innymi słowy: bezwstydność pozwala na wyjście ze swojej, często toksycznej, strefy komfortu. Zachęcam każdego do spróbowania bezwstydności i z tej wyzwolonej pozycji spojrzenia na ciemne strefy swojego życia jeszcze raz.

W tej wystawie Artystka skupiła się na kobietach i ich poczuciu wstydu, chociaż ten problem dotyczy każdego, ale gdzieś musiałam zacząć. Poprosiła dwadzieścia kobiet o pozowanie nago i znalezienie przyczyn swojego wstydu, a później ich analizę. Zaczęło się od fizyczności, ale na tym się nie skończyło.

Prace Anastazji wykonane w dwojakiej technice, cyfrowo-analogowej. Obrazy zostały najpierw narysowane na tablecie a później wydrukowane i potraktowane farbą akwarelową. Krople farb zatrzymują się na mikroskopijnych wybrzuszeniach wydrukowanych linii, opływając ciała moich modelek.

 

Wystawa: 8-21 października, Foyer Teatru 6.piętro

Wernisaż: 7 października, 19:30, Foyer Teatru 6.piętro

Zapraszamy WSTĘP WOLNY