02.02.2023

Teatr 6.piętro wirtualnym opiekunem psa z Rytlowa!

Z radością i nadzieją Teatr 6.piętro dołączył do inicjatywy "Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa" i tym samym – do grona dwunastu teatrów w Polsce, które pod swoje wirtualne skrzydła wzięły psa!

Pod opieką Teatru 6.piętro znalazła się Negra – rezolutna, dziesięcioletnia dziewczyna w typie owczarka niemieckiego 🙂, której obiecaliśmy znaleźć dom. Jej miesiącem w kalendarzu jest MAJ 🙂

Wierzymy, że znajdziemy jej dobry, stały dom - może wśród naszych Widzów?

Więcej info o kalendarzu:

Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa wydawany jest od 2020 roku z inicjatywy grupy przyjaciół rytlowskiego przytuliska. Kalendarz wydawany jest przy wsparciu Fundacji Miasto Literatury a w jego tworzenie angażują się poetki i poeci, którzy udostępniają swoje wiersze. 

Celem „Psiego kalendarza literackiego” jest wsparcie podopiecznych Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt „Psy Pani Magdy” w Rytlowie (Świętokrzyskie); chociaż prowadząca Przytulisko w Rytlowie Magda Stojek może pochwalić się dużą ilością szczęśliwych adopcji, to pod jej opieką przebywa wielu psich seniorów, a także wiele psów schorowanych i straumatyzowanych, które mają stosunkowo nieduże szanse na znalezienie domu.

W latach 2020-22 w „Psim kalendarzu literackim” pojawiły się portrety ponad 40 psów, spośród których zdecydowana większość znalazła domy. Kalendarz to nie tylko sposób na pozyskanie środków na działanie Przytuliska, ale przede wszystkim skuteczne narzędzie szukania domów dla jego podopiecznych. W latach 2020-22 w „Psim kalendarzu literackim” opublikowaliśmy 36 wierszy polskich poetek i poetów. Wśród poetek i poetów, którzy postanowili wesprzeć naszą akcję znaleźli się m.in. Wojciech Bonowicz, Marta Eloy Cichocka, Krystyna Dąbrowska, Tomasz Goslar, Ryszard Krynicki, Bronisław Maj, Jarosław Mikołajewski, Leonard Neuger, Joanna Oparek, Alicja Rose, Michał Rusinek, Krzysztof Siwczyk, Justyna Bargielska, Sebastian Brejnak, Jerzy Jarniewicz, Jakub Kornhauser, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Edward Pasewicz, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Tomasz Różycki, Ilona Witkowska, Urszula Zajączkowska, Olga Tokarczuk, Miłosz Biedrzycki, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Marcin Sendecki, Elżbieta Tabakowska, Nina Manel, Małgorzata Oczak, Maciej Melecki, Agnieszka Wolny-Hamkało, Arkadiusz Kremza, Adam Pluszka, Krzysztof Czyżewski, Marcin Baran.

Wśród partnerskich teatrów znajdują się: Gdański Teatr Szekspirowski, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Nowy Teatr w Warszawie, Teatr Capitol we Wrocławiu, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Powszechny w Warszawie, TR Warszawa, Teatr 6. piętro

Cena kalendarza to 39,99 zł

Można go pobrać w foyer Teatru 6.piętro, a później wpłacić pieniądze na Przytulisko - numer konta znajdziecie TUTAJ.

zdjęcia Negry: Marcin Oliva Soto