15.11.2017

Wieczór Sylwestrowy w Teatrze 6.piętro

Zapraszamy do spędzenia ostatniego wieczoru 2017 roku w Teatrze 6.piętro z bohaterami naszej najnowszej premiery – spektaklu NIEZWYCIĘŻONY. 

Bilety: https://teatr6pietro.pl/spektakle/niezwyciezony-wieczor-sylwestrowy/

O spektaklu:

Wszystko w tej sztuce, zaczynając od tytułu, jest przewrotne, śmieszne i smutne zarazem.

Historia zacznie się w niewinny sposób: Emily (Agnieszka Grochowska) i Oliver (Bartłomej Topa) – małżeństwo dotychczas zajmujące dość wysokie miejsce na drabinie społecznej, pod wpływem finansowych trudności jest zmuszone do przeprowadzki ze stolicy do biednej dzielnicy prowincjonalnego miasteczka. Chcąc być mili, zapraszają do siebie na wieczorek zapoznawczy Alana (Szymon Bobrowski) i Dawn (Aleksandra Popławska) – małżeństwo z sąsiedztwa, tak zwanych „ludzi z dołów”. A potem, jak w każdej znakomitej sztuce i jak w każdym prawdziwym życiu, spotkanie czterech niebanalnych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń, w których wszyscy ostatecznie przegrywają ze swoimi słabościami… Ale przegrywają z klasą. Przegrywają, żeby nas, widzów, upewnić w istnieniu jednego niezwyciężonego. Tym prawdziwym NIEZWYCIĘŻONYM jest ludzkie człowieczeństwo, zadziwiająca zdolność do współczucia i czynienia dobra, pomimo wszystko a czasem i wbrew wszystkiemu…

Torben Betts, znakomity angielski autor średniego pokolenia, opisuje w NIEZWYCIĘŻONYM nasze życie nie po to, żeby postawić jeszcze jedną alarmująca diagnozę, lecz żeby upewnić nas, że człowiek zawsze ostatecznie daje radę z absurdalnością wszechświata. A fakt, że świat nam tego absurdu nie szczędzi, jest podstawą opowiadanej przez niego historii.

Spektakl reżyseruje Eugeniusz Korin, artysta teatru, opery i kina, twórca ponad sześćdziesięciu spektakli dramatycznych, komedii i spektakli muzycznych na polskich i międzynarodowych scenach. Po znakomicie przyjętych inscenizacjach klasyki dawnej i współczesnej komedii na scenie Teatru 6.piętro (którego jest współzałożycielem i dyrektorem) jako pierwszy polski reżyser sięga po twórczość Bettsa nazywając go “Czechowem XXI wieku”.

Obsada:
Emily – Agnieszka Grochowska
Oliver – Bartłomiej Topa
Dawn – Aleksandra Popławska
Alan – Szymon Bobrowski

Twórcy:
Reżyseria – Eugeniusz Korin
Scenografia – Maciej Pietuch

Kostiumy – Dorota Williams
Tłumaczenie tekstu – Małgorzata Semil
Projekcje – Marcin Kot

Premiera: 2 grudnia 2017

Mecenasem Premiery jest Citi Bank Handlowy

Partnerzy spetkaklu: BRAIN, Whirlpool, Miuki, 303 Avenue, Próchnik, Van Pur

Zapraszamy do szampańskiej zabawy!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.