24.04.2024

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA DO TEATRU 6.PIĘTRO

1 czerwca, specjalnie z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy młodych Widzów Teatru 6.piętro na premierową bajkę muzyczną dla dzieci i dorosłych pt. Pożarcie królewny Bluetki. 

Po raz kolejny na naszej scenie zobaczymy spektakl na bazie tekstu Macieja Wojtyszki, lubianego i cenionego reżysera, pisarza, autora tekstów dla dzieci.

W pewnym niewielkim królestwie, w którym zabrakło odwagi i prawdy, zamieszkał olbrzymi smok, który żywi się wyłącznie królewnami. Za godzinę ma pożreć królewnę Bluetkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Wierny Paź Bluetki rozpaczliwie szuka jej obrońcy. Nie może liczyć na Dobrą Wróżkę, bo ta właśnie utraciła pamięć i nie przypomina sobie żadnego zaklęcia przeciwko smokom. Nie pomagają też rycerze, którzy zjawiają się w zamku. Trzy minuty przed pożarciem, nieznośnie dobrze wychowana królewna, postanawia być niegrzeczną i wyznaje paziowi, że go kocha co odmienia losy bohaterów.

Spektakl dotyka ważnego tematu oswajania się z lękami i wyjścia ze strefy komfortu. Czasami trzeba odwagi, żeby otworzyć się na własne emocje i prawdy. Potrzeba odwagi, by zrozumieć kim jesteśmy i na co nas stać. Historia Bluetki opowiada również o odważnych dziewczynach i o tym, że o własne szczęście powinniśmy postarać się sami. Wspaniałe muzyczne widowisko grane jest z wdziękiem, toczy się żywo, z humorem, i co istotne – trzyma w napięciu do końca.

Kogo zapraszamy? Dzieci 6-12 lat  oraz ich rodziców, którzy na pewno docenią wyrafinowane żarty i odniesienia do życia codziennego każdej rodziny:)