Agnieszka Sienkiewicz

Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (2005). W latach 2005-2006 pracowała w zespole Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a w okresie 2007-2012 w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Ma na koncie prawie dwadzieścia ról teatralnych.

Debiutowała jeszcze podczas nauki w Studium Aktorskim – na deskach Teatru w Olsztynie, w którym zagrała m.in. w spektaklach „Weiser Dawidek” Pawła Huellego w reżyserii Siergieja Korniuszczenki (2004), „Ślub” Witolda Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Pawłowskiego (2004) czy też „Czasami śnieg pada w kwietniu” João Santos dos Lopesa w reżyserii Macieja Mydlaka (2005). W Teatrze w Kaliszu można ją było oglądać m.in. w rolach Nadieżdy Alliłujewej w „Historii komunizmu” Matei Vișnieca w reżyserii Józefa Czajlika (2006) czy Zosi w mickiewiczowskim „Panu Tadeuszu” w reżyserii Macieja Grzybowskiego (2006). Zanim została aktorką Teatru Współczesnego, występowała na deskach warszawskiego Teatru Nowego w sztuce „Życie do natychmiastowego użytku” Anny Burzyńskiej w reżyserii Andrzeja Pawłowskiego. We Współczesnym zagrała m.in. w „Procesie” Franza Kafki w reżyserii Macieja Englerta oraz w tegoż reżysera spektaklu muzycznym Krzysztofa Zaleskiego „To idzie młodość…” (2008).

Na dużym ekranie debiutowała w roku 2009 w filmie „Wichry Kołymy” Marleen Gorris. Widzom telewizyjnym znana jest m.in. z ról w serialach „Agentki”, „Apetyt na życie” czy „Prosto w serce”. Obecnie można ją oglądać w roli Kasi Mularczyk w serialu „M jak miłość”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.