Anna Dereszowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wokalistka. Absolwentka Prywatnego Studium Muzycznego w Mikołowie pod patronatem ISME (1999), ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2003).

Pod koniec studiów znalazła się w zespole Teatru Dramatycznego w Warszawie (role w "Rewizorze" Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika, "Obsługiwałem angielskiego króla" Bohumila Hrabala w reżyserii Piotra Cieślaka, w "Pamiętniku" według Witolda Gombrowicza w reżyserii Zespołu, w "Samobójcy" Nikołaja Erdmana w reżyserii Marka Fiedora, w "Obłomowie-off" Michaiła Ugarowa w reżyserii Domalika i "Kobiecie z morza" Susan Sontag w reżyserii Roberta Wilsona).

Gra także na deskach warszawskich teatrów Scena Prezentacje, Ateneum, Finestra, w Teatrze Capitol (w "Bożyszczu kobiet" Neila Simona w reżyserii Cezarego Morawskiego) i w Teatrze Polskim (między innymi w "Cydzie" Pierre’a Corneille’a w reżyserii Ivana Alexandre), współpracowała także z warszawskimi teatrami Studio Buffo i  Syrena. W Teatrze 6.piętro gra w spektaklach: "Bóg Mordu" wg. Yasminy Rezy (reż. Małgorzata Bogajewska), opartym o komediowe jednoaktówki Antoniego Czechowa "Czechow żartuje" (reż. Eugeniusz Korin), "Wujaszku Wani" Czechowa oraz "Ożenku" Nikołaja Gogola (oba w reżyserii Andrzeja Bubienia).

Sympatię widzów "małego ekranu" zdobyła rolą policjantki w serialu "Złotopolscy" oraz jedną z głównych ról w serialu "Tango z aniołem" w reżyserii Tomasza Koneckiego i Jarosława Marszewskiego. Konecki zaprosił ją też do udziału w "Testosteronie" (2007), a następnie obsadził w głównej roli w "Lejdis" (2008). Zagrała ponadto w filmach fabularnych "Świadek koronny" Jarosława Sypniewskiego i Jacka Filipiaka (2007), "Nigdy nie mów nigdy" Wojciecha Pacyny (2009), "Randka w ciemno" Wojciecha Wójcika (2010) i w wielu innych oraz w serialach telewizyjnych "M jak miłość", "Klub szalonych dziewic", "Naznaczony", "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Na dobre i na złe", "Glina" czy ostatnio w serialu "Siła wyższa". Jako wokalistka od wielu lat śpiewa w zespole Machina Del Tango, występowała w teledyskach grupy De Mono, a jej pierwszą płytą solową jest "Już nie zapomnisz mnie" z kompozycjami Henryka Warsa w nowych aranżacjach (2011).

W ostatnich latach otrzymała I Nagrodę "Złoty Samowar" Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2010), wystąpiła jako gwiazda w Toruniu na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej oraz na gali "Złotych Kaczek", gdzie brawurowo wykonała piosenkę "All that jazz" z musicalu "Chicago". Zdobyła też nagrody za wykonania piosenek francuskich i za interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej. Realizuje wiele dubbingów, nagrywa audiobooki z utworami między innymi Suzanne Collins, Stephanie Meyer, Paulo Coelho i Elisabeth Gilbert.