Anna Dereszowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wokalistka. Absolwentka Prywatnego Studium Muzycznego w Mikołowie pod patronatem ISME (1999), ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2003).

Pod koniec studiów znalazła się w zespole Teatru Dramatycznego w Warszawie (role w „Rewizorze” Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika, „Obsługiwałem angielskiego króla” Bohumila Hrabala w reżyserii Piotra Cieślaka, w „Pamiętniku” według Witolda Gombrowicza w reżyserii Zespołu, w „Samobójcy” Nikołaja Erdmana w reżyserii Marka Fiedora, w „Obłomowie-off” Michaiła Ugarowa w reżyserii Domalika i „Kobiecie z morza” Susan Sontag w reżyserii Roberta Wilsona).

Gra także na deskach warszawskich teatrów Scena Prezentacje, Ateneum, Finestra, w Teatrze Capitol (w „Bożyszczu kobiet” Neila Simona w reżyserii Cezarego Morawskiego) i w Teatrze Polskim (między innymi w „Cydzie” Pierre’a Corneille’a w reżyserii Ivana Alexandre), współpracowała także z warszawskimi teatrami Studio Buffo i  Syrena. W Teatrze 6.piętro gra w spektaklach: „Bóg Mordu” wg. Yasminy Rezy (reż. Małgorzata Bogajewska), opartym o komediowe jednoaktówki Antoniego Czechowa „Czechow żartuje” (reż. Eugeniusz Korin), „Wujaszku Wani” Czechowa oraz „Ożenku” Nikołaja Gogola (oba w reżyserii Andrzeja Bubienia).

Sympatię widzów „małego ekranu” zdobyła rolą policjantki w serialu „Złotopolscy” oraz jedną z głównych ról w serialu „Tango z aniołem” w reżyserii Tomasza Koneckiego i Jarosława Marszewskiego. Konecki zaprosił ją też do udziału w „Testosteronie” (2007), a następnie obsadził w głównej roli w „Lejdis” (2008). Zagrała ponadto w filmach fabularnych „Świadek koronny” Jarosława Sypniewskiego i Jacka Filipiaka (2007), „Nigdy nie mów nigdy” Wojciecha Pacyny (2009), „Randka w ciemno” Wojciecha Wójcika (2010) i w wielu innych oraz w serialach telewizyjnych „M jak miłość”, „Klub szalonych dziewic”, „Naznaczony”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Na dobre i na złe”, „Glina” czy ostatnio w serialu „Siła wyższa”. Jako wokalistka od wielu lat śpiewa w zespole Machina Del Tango, występowała w teledyskach grupy De Mono, a jej pierwszą płytą solową jest „Już nie zapomnisz mnie” z kompozycjami Henryka Warsa w nowych aranżacjach (2011).

W ostatnich latach otrzymała I Nagrodę „Złoty Samowar” Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2010), wystąpiła jako gwiazda w Toruniu na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej oraz na gali „Złotych Kaczek”, gdzie brawurowo wykonała piosenkę „All that jazz” z musicalu „Chicago”. Zdobyła też nagrody za wykonania piosenek francuskich i za interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej. Realizuje wiele dubbingów, nagrywa audiobooki z utworami między innymi Suzanne Collins, Stephanie Meyer, Paulo Coelho i Elisabeth Gilbert.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.