Anna Iberszer

Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Aktorka, choreograf i pedagog tańca, tancerka tanga argentyńskiego i flamenco, tańczy od roku 1998. Uczyła się w Buenos Aires, Berlinie i Sewilli. Jest współzałożycielką Akademii Tanga Argentyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Flamenco “Triana”.

Stworzyła choreografię do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, m.in. do wielokrotnie nagradzanego “Tanga Nuevo” Astora Piazzolli w reż. Giovanny’ego Castellanosa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, “Na czworakach” Tadeusza Różewicza w reż. Kazimierza Kutza w Teatrze Narodowym w Warszawie, “Tanga Piazzolla” Anny Burzyńskiej w reż. Józefa Opalskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, “Naszej klasy” oraz “Młodego Stalina” Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spišáka w warszawskich teatrach Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Dramatycznym czy do “Boga” Woody Allena w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Polonia.

Jako aktorka występowała na deskach warszawskich teatrów Narodowego (“Sen nocy letniej” Williama Shakespeare’a w reż. Jerzego Grzegorzewskiego), Syreny (“Tango Operita” Romana Kołakowskiego w reż. Jarosława Stańka) oraz Polonia (“Boska!” Petera Quiltera w reż. Andrzeja Domalika, “Bagdad Café” Percy Adlona w reż. Krystyny Jandy, “Flamenco namiętnie”). Szerszej publiczności jest znana z telewizyjnego serialu “Ranczo”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.