Anna Iberszer

Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Aktorka, choreograf i pedagog tańca, tancerka tanga argentyńskiego i flamenco, tańczy od roku 1998. Uczyła się w Buenos Aires, Berlinie i Sewilli. Jest współzałożycielką Akademii Tanga Argentyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Flamenco „Triana”.

Stworzyła choreografię do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, m.in. do wielokrotnie nagradzanego „Tanga Nuevo” Astora Piazzolli w reż. Giovanny’ego Castellanosa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, „Na czworakach” Tadeusza Różewicza w reż. Kazimierza Kutza w Teatrze Narodowym w Warszawie, „Tanga Piazzolla” Anny Burzyńskiej w reż. Józefa Opalskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, „Naszej klasy” oraz „Młodego Stalina” Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spišáka w warszawskich teatrach Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Dramatycznym czy do „Boga” Woody Allena w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Polonia.

Jako aktorka występowała na deskach warszawskich teatrów Narodowego („Sen nocy letniej” Williama Shakespeare’a w reż. Jerzego Grzegorzewskiego), Syreny („Tango Operita” Romana Kołakowskiego w reż. Jarosława Stańka) oraz Polonia („Boska!” Petera Quiltera w reż. Andrzeja Domalika, „Bagdad Café” Percy Adlona w reż. Krystyny Jandy, „Flamenco namiętnie”). Szerszej publiczności jest znana z telewizyjnego serialu „Ranczo”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.