Anna Sroka-Hryń

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000).

Współzałożycielka Studia Teatralnego Koło. Koncertuje z własnymi recitalami, m.in. z recitalem piosenek Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday z towarzyszeniem wybitego kompozytora i pianisty Włodzimierza Nahornego.
Występowała na wielu stołecznych scenach m.in. Teatru Polonia, Teatru Studio, Teatru Ochoty, Teatru Soho oraz Teatru Muzycznego Roma gdzie nadal można ją podziwiać w takich spektaklach jak: „Proces”, „Całujcie mnie wszyscy w odbiornik” i „Tuwim dla dorosłych”. Za kreację aktorską w spektaklu „Taksówka” w reż. Igora Gorzkowskiego w roku 2006 otrzymała nagrodę im. Jana Świderskiego Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Laureatka nagrody artystycznej Złota Maska Marszałka Województwa Śląskiego Janusza Moszyńskiego w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Maureen Johnson w spektaklu „Rent” Jonathana Larsona w reż. Ingmara Villqista (2006) oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka za rolę Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlen” reż. Marta Mészáros, Mazowiecki Teatr Muzyczny (2013). Laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003). Ma w dorobku kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych.

W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.