Bartłomiej Firlet

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu (2008). Od drugiego roku studiów brał udział w przedstawieniach dyplomowych, grając znaczące role m.in. Pana Forda w “Wesołych kumoszkach z Windsoru” Williama Shakespeare’a w reżyserii Remigiusza Brzyka (2007) i Boga Niżyńskiego w “Połamanym ludziku” na motywach Kuracji Jacka Głębskiego w reżyserii Bożeny Klimczak (2008).

W Warszawie zadebiutował na deskach Teatru Komedia główną rolą w “After Ashley Show” Giny Gionfriddo w reżyserii Marcina Sławińskiego (2008). Brał również udział w głośnych spektaklach realizowanych metodą verbatimu w Teatrze Ad Spectatores we Wrocławiu, m.in. w “Gay Love Story” Aleksandra Wartanowa i “Siergieja Kałużanowa” w reżyserii Anny Ilczuk (2008) oraz w “Nangar Khel” Macieja Masztalskiego (2009). Za rolę Sergiusza w tej ostatniej sztuce otrzymał nominację do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wystąpił w wielu filmach kinowych i telewizyjnych, m.in. w roli Kacperka w “Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego (2009), w roli Policjanta w “Trzech minutach 21.37” Macieja Ślesickiego (2010), w roli kibica Pały w “Skrzydlatych świniach” Anny Kazejak (2010) oraz Andrzeja w czesko-polsko-słowacko-węgierskim obrazie “Latający Cyprian” Mariany Čengel-Solčanskiej (2011). W roku 2012 zagrał także w filmach “Ostatnie piętro” Tadeusza Króla a także “Stacja Warszawa”, “Dżej, Dżej” i “Antyterapia”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.