Grzegorz Małecki

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Przez wiele lat związany  z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie zobaczyć go można było w wielu wystawianych tam tytułach.

Zagrał w takich filmach jak „Lejdis” w reż. Tomasza Koneckiego, Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy filmie Władysława Pasikowskiego „Kurier” – gdzie wcielił się w jedną z głównych postaci. W filmach: „Piłsudski” w reż. Michała Rosy oraz „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego wcielił się w jedne z głównych ról. W 2021 roku w filmie „Mistrz” w reż. Macieja Barczewskiego, Grzegorz odegrał rolę bezwzględnego Rapportführera.

Na małym ekranie można go zobaczyć m.in w serialach „Ultraviolet”, „Blondynka” czy „Pakt” w produkcji HBOoraz w filamch takich jak: „Szczęście do szczęścia” w reż. Radosława Dunaszewskiego, „Bejbis” w reż. Andrzeja Saramonowicza, w którym Grzegorz zagrał główną rolę męską, „Erynie” w reż. Borysa Lankosza dla TVP, „Rodzina na Maxa” w reż. Marii Sadowskiej dla Telewizji Polsat oraz „Wotum Nieufności” w reż. Łukasza Palkowskiego, który można oglądać na PolsatBoxGo.

fot: Marlena Bielińska