Irina Blokhina

Pochodzi z Izmaila na Ukrainie, gdzie swoją edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie. Kształciła się w Odessie, a następnie w Narodowej Muzycznej Akademii Ukrainy w Kijowie, gdzie ukończyła kompozycję.

W roku 2009 wzięła udział w programie stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej dla młodych twórców z Europy Środkowo-Wschodniej „Gaude Polonia”. W ramach stypendium artystycznego Miasta Stołecznego Warszawy zrealizowała projekt cyklu utworów na chór dziecięcy a capella.

W 2012 r. ukończyła Podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W 2012 roku napisała muzykę do przedstawienia EDUKACJA RITY w reżyserii Macieja Wojtyszki; była współautorką instalacji audio-wizualnej „Pamięci Johna Cage’a”, która była wystawiona w Galerii Manhattan w Łodzi; brała udział w festiwalu 4. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie.

W 2013 skomponowała muzykę do przedstawienia „Obietnica poranka” w reżyserii Macieja Wojtyszki.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.