Jacek Bończyk

Aktor, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.  Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

Od 2010 roku – członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2013 roku – dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Współzałożyciel Fundacji Róbmy swoje dla kultury. Autor kilku recitali: „Piosenki kilku Francuzów” (2000), „Tango Kameleon” (2002), „Recital na piano i bass” (2009), „Mój Staszewski” (2012) oraz „Resume z wątkiem kosmicznym” (2013). Nagrał kilka płyt, m.in. „Następny” (2001), „Tango Kameleon” (2003), „Depresjoniści” (2005), „Raj” (2008), „Ideologia snu”, „Dzieci Hioba” (2010), „Mój Staszewski” (2012) oraz tekstów piosenek dla takich wykonawców jak Katarzyna Groniec i Michał Bajor. Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych, takich jak m.in. „Terapia Jonasza” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; „Obywatel” w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; „Kot w butach”, „Walc na trawie”, „Nie dorosłem” w stołecznym Teatrze Syrena; „Singielka” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; „Zorro” w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum.

Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich, jak m.in. „Wersety panteisty”, „O aniołach innym razem”, „1944 – Miasto – 2012″, „Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz”.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.