Joanna Liszowska

Absolwentka PWST w Krakowie.

Debiutowała w roli Anny I w "Siedmiu grzechach głównych" w reż. Janusza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Występowała na deskach Teatru Starego i STU w Krakowie oraz Operetki Krakowskiej; Teatru Komedia, Studio Buffo oraz Ateneum w Warszawie.

Doskonała w rolach musicalowych, zaczęła od głównej roli Roxy Hard w "Chicago" (reż. Krzysztof Jasiński). Potem wystąpiła w spektaklach: "Panna Tutli Putli" i "Romeo i Julia" (reż. Janusz Józefowicz), spektaklu muzycznym "Człowiek z La Manchy" w reż. Stanisława Zajączkowskiego oraz „Vichry” - multimedialnym widowisku muzycznym, produkcji polsko-czesko-słowackiej w reż. Jarka Stańka.

Od 2002 roku występuje na małym i dużym ekranie - m.in. w serialach "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Tylko miłość", "Na Wspólnej" oraz "Lawstorant" (reż. Mikołaj Haremski), "Kto nigdy nie żył" (reż. Andrzej Seweryn), "Miłość w przejściu podziemnym" (reż. Janusz Majewski) "Sztuczki" (reż. Andrzej Jakimowski) i "Zamiana" (reż . Konrad Aksinowicz), "Ciacho" (reż. Patryk Vega).

Talent taneczny ujawniła jako uczestniczka show TVN "Taniec z Gwiazdami". Jej pozycję doskonale śpiewającej aktorki, umocnił Brylantowy Mikrofon - główna nagroda w polsatowskim "Jak oni śpiewają" (wcześniej zdobyła trzecią nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie).