Joanna Liszowska

Absolwentka PWST w Krakowie.

Debiutowała w roli Anny I w „Siedmiu grzechach głównych” w reż. Janusza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Występowała na deskach Teatru Starego i STU w Krakowie oraz Operetki Krakowskiej; Teatru Komedia, Studio Buffo oraz Ateneum w Warszawie.

Doskonała w rolach musicalowych, zaczęła od głównej roli Roxy Hard w „Chicago” (reż. Krzysztof Jasiński). Potem wystąpiła w spektaklach: „Panna Tutli Putli” i „Romeo i Julia” (reż. Janusz Józefowicz), spektaklu muzycznym „Człowiek z La Manchy” w reż. Stanisława Zajączkowskiego oraz „Vichry” – multimedialnym widowisku muzycznym, produkcji polsko-czesko-słowackiej w reż. Jarka Stańka.

Od 2002 roku występuje na małym i dużym ekranie – m.in. w serialach „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”, „Tylko miłość”, „Na Wspólnej” oraz „Lawstorant” (reż. Mikołaj Haremski), „Kto nigdy nie żył” (reż. Andrzej Seweryn), „Miłość w przejściu podziemnym” (reż. Janusz Majewski) „Sztuczki” (reż. Andrzej Jakimowski) i „Zamiana” (reż . Konrad Aksinowicz), „Ciacho” (reż. Patryk Vega).

Talent taneczny ujawniła jako uczestniczka show TVN „Taniec z Gwiazdami”. Jej pozycję doskonale śpiewającej aktorki, umocnił Brylantowy Mikrofon – główna nagroda w polsatowskim „Jak oni śpiewają” (wcześniej zdobyła trzecią nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie).Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.