Miłogost Reczek

Absolwent wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie (lata 2004-2013), wcześniej (w latach 1984-2004) związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

W trakcie swojej drogi teatralnej współpracowałem między innymi z Tadeuszem Mincem, Jerzym Jarockim, Pawłem Miśkiewiczem, Krystianem Lupą, a także z Jerzym Grzegorzewskim, Grzegorzem Jarzyną, Mikołajem Grabowskim, Rudolfem Zioło, Grażyną Kanią, Piotrem Cieślakiem, Wojciechem Adamczykiem, Andrzejem Wajdą, Barbarą Sass, Agnieszką Glińską, Radosławem Rychcikiem, Michałem Borczuchem, Aleksandrą Konieczną, Robertem Wilsonem. Przez ponad dziesięć lat był wykładowcą w Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno-Aktorskim; współpracował z Wydziałem Aktorskim oraz Lalkarskim PWST we Wrocławiu.

Jest autorem dwóch sztuk teatralnych: „Chiny” wystawionych w Teatrze Polskim we Wrocławiu i „Wesoło” w Teatrze im. S. Jaracza w Lublinie. Jako aktor oraz autor ponad trzystu słuchowisk współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Popularny aktor dubbingowy.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.