Paweł Dobrzycki

Scenograf, architekt, pedagog. W dorobku ma ponad 250 zrealizowanych scenografii w teatrach dramatycznych i operowych w kraju i za granicą (Anglia, Niemcy, Rosja, Grecja, Izrael), z reguły projektuje i realizuje także światła.

Współpracował z wybitnymi reżyserami: Zygmuntem Huebnerem, Izabellą Cywińską, Heleną Kaut-Howson i Andrew Visnewsky’m (Wielka Brytania), Yorgosem Kimoulisem (Grecja), Maciejem Wojtyszką, Michałem Ratyńskim, Markiem Weiss-Grzesińskim, Mikołajem Grabowskim, Eugeniuszem Korinem, Tadeuszem Bradeckim, Wojciechem Adamczykiem, Edwardem Wojtaszkiem, Julią Wernio, Krzysztofem Babickim i innymi. Wiele wystaw indywidualnych twórczości plastycznej i scenograficznej.

Najważniejsze ostatnie realizacje to „Król Edyp” w reż. Yorgosa Kimoulisa w Antycznym Teatrze Epidauros w Grecji, „Borys Godunow” Musorgskiego w reż. Jurija Aleksandrowa (dyrektor Sankt Petersburg Opera) w Operze Wrocławskiej – scena w Hali Ludowej, w Teatrze Roma w Warszawie „Upiór w operze” Webbera w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. „Don Kichot” wg Cervantesa w reż Yorgosa Kimoulisa miał premierę latem 2009 w Atticus Herodos Odeon Theatre na Akropolu w Atenach. Kierownik Katedry Scenografii na ASP w Warszawie.

 Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.