Piotr Machalica

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Niemal od początku kariery także śpiewa i koncertuje. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Przez wiele lat związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, współpracował dotychczas z ponad dwudziestoma różnymi teatrami. Na deskach Powszechnego stworzył kreacje w kilkudziesięciu inscenizacjach, m.in. „Medei” (reż. Z. Hübner), „Trzech sióstr” (reż. A. Glińska), „Króla Leara” (reż. P. Cieplak). Od 2006 roku pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W częstochowskim teatrze również gra (m.in. „Hamlet” w reż. A. Hübnera-Ochodlo, „Stachura” w reż. R. Dorosławskiego, „Hemar w chmurach. Kabaret” w swojej reżyserii) oraz reżyseruje (m.in. „Życie. Trzy wersje” Yasminy Rezy, 2015). Jednocześnie od lat współpracuje z warszawskim Teatrem Polonia i Och-teatrem (m.in. „Weekend z R.” i „Zmierzch długiego dnia” w reż. K. Jandy), a od 2015 roku – z Teatrem 6.piętro, gdzie śpiewa w „MŁYNARSKIM obowiązkowo!” (reż. J. Bończyk) i gra w WUJASZKU WANI (reż. A. Bubień).

Aktor, który zasłynął doskonałymi interpretacji piosenek Okudżawy, Brassensa, Wołka czy Młynarskiego, jesienią 2015 wydał swoją trzecią płytę pt. „Piaskownica”. Piotr Machalica zagrał kilkudziesięciu filmach (m.in. „Krótki film o miłości”, „Dzień świra”, „Zabij mnie glino”), kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji („Święty Eksperyment”, „Elżbieta, królowa Anglii”, „Sokół Maltański”), a także licznych produkcjach telewizyjnych („Dekalog IX”, „Ekstradycja”, „Kameleon”).Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.