Pola Gonciarz

Urodzona w 1998 roku w Warszawie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Studentka V roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2018-2023) na specjalności wokalno-aktorskiej.
Jako uczennica szkoły baletowej brała udział w licznych spektaklach baletowych na deskach Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie. W 2017 roku występowała w przedstawieniu baletowym pt. Śnieżka jako Zła królowa. W tym samym roku miała okazję zaprezentować się podczas konkursu „Młody Tancerz Roku”, gdzie otrzymała nagrodę publiczności.

Od kilku lat wciela się w rolę Blanki Consalidy w serialu Na dobre i na złe. Można ją także zobaczyć w takich produkcjach jak Wesele 2, Komisarz Mama, Marta, Asymetria czy Gwiazdeczka.
W Och Teatrze wcieliła się w rolę Iskry w spektaklu muzycznym Huśtawka (2019), a na scenie Teatru Collegium Nobilium wcieliła się w rolę Loli w spektaklu dyplomowym Bliżej chmur. Zaraz spadam. (2022).

W roku 2019 wzięła udział w 56 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę „Dziennikarzy i Fotoreporterów”. W roku 2021 wzięła udział w Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie” w Toruniu.

W 2022 roku podczas 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie zbiorowe dla zespołu aktorskiego za spektakl Bliżej Chmur. Zaraz spadam w reżyserii Ewy Konstancji Bułhak.  

Niedługo będzie można zobaczyć ją w nowych produkcjach. 

 

Fot. Marlena Bielińska