Spektakle

Robert Górski

Robert Górski, ur. w 1971 w Warszawie, jeden z najpopularniejszych twórców polskiej sceny komediowej, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca roli tytułowej w serialu internetowym „Ucho Prezesa” a także autor tekstu sztuki pt. „Ucho Prezesa – Scheda”.
Ukończył polonistykę na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie był współzałożycielem Kabaretu Moralnego Niepokoju.
W 2003 r. wystąpił gościnnie w filmie offowym pt. Baśń o ludziach stąd (obok takich gwiazd jak Joanna Kołaczkowska, Stanisław Tym czy Maciej Stuhr).
Do 2016 r. występował gościnnie w scenicznym serialu improwizowanym pt. Spadkobiercy.
Jest autorem scenariuszy do programów studyjnych i największych widowisk kabaretowych, takich jak Kabaretowa Noc Listopadowa, do której w 2010 r. Robert Górski napisał tekst prowadzenia w całości wierszem (inspiracją było Wesele S. Wyspiańskiego).
Jest pomysłodawcą i autorem scenariusza do internetowego serialu politycznego Ucho Prezesa, który pojawił się w sieci w 2017 r. oraz autorem spektaklu pod tym samym tytułem.
Wraz z Mikołajem Cieślakiem i Przemysławem Borkowskim opublikował tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Pisał także dla niewydawanego obecnie satyrycznego pisma „Chichot”. W listopadzie 2012 roku ukazała się książka Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju będąca zapisem wywiadu-rzeki, przeprowadzonym przez Mariusza Cieślika.