Spektakle

Szymon Jachimek

Szymon Jachimek - dramaturg, improwizator i konferansjer. Z wykształcenia jest socjologiem, ale całą karierę zawodową spędził na i w okolicach sceny. Przez kilkanaście lat był członkiem Kabaretu Limo, po zakończeniu działalności formacji zajął się pisaniem sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych, a także improwizacją sceniczną. Obecnie występuje w grupach improwizacyjnych Jachimek-Tremiszewski Trio i Dzikie Węże, a także w autorskim recitalu piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji”.
Jego teksty zdobywały główne nagrody w ogólnopolskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży (2016 i 2020), a także w konkursie „Teatroteka”, organizowanym przez WFDiF i ZAiKS (2021).
Obecnie Szymon jest kierownikiem literackim Teatru Kameralnego w Bydgoszczy oraz komentatorem w Szkle Kontaktowym. Jego hobby to relaks, książki i chałupnicza gra na pianinie. Nie znosi nie mieć czasu na relaks, książki i chałupniczą grę na pianinie. Marzy o tym, żeby mieć czas na relaks, książki i ogarnąć pianino bardziej niż chałupniczo.
Fot. Bartosz Krupa