Spektakle

Urszula Bartos-Gęsikowska

Aktorka i scenograf. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2002) oraz Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jako scenograf debiutowała w 2005 roku spektaklem „Swidrygajłow” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Janusza Gajosa w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Współpracowała z teatrami Powszechnym, Ateneum, MTM Operetka i Syrena w Warszawie oraz Wielkim, Studyjnym i Nowym w Łodzi, z wybitnymi artystami, Jerzym Jarockim, Markiem Weissem-Grzesińskim, Zbigniewem Zapasiewiczem, Gustawem Holoubkiem, Izabellą Cywińską.

Obecnie jej scenografię i kostiumy można oglądać w spektaklu „Skazani na Shawshank” Stephena Kinga w reżyserii Sebastiana Chondrokostasa w Teatrze Syrena w Warszawie oraz w „Trzech siostrach” Antona Czechowa w reżyserii Wieniamina Filsztyńskiego w Teatrze Nowym w Łodzi. Jest również autorką aranżacji plastycznej wystawy, poświęconej Leonor Fini i Konstantemu Jeleńskiemu w Muzeum Literatury w Warszawie.Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.