Alicja Majewska koncert

Sprawdź najbliższy termin spektaklu

Obsada:Czas trwania spektaklu:

Premiera:

17 lutego o 19:30 na scenie Teatru 6.piętro po raz pierwszy zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej. Tego wieczora, w ramach cyklu 6.piętro KONCERTOWO wystąpi Alicja Majewska. Koncert promuje najnowszą pytę Artystki „Wszystko może się stać”, która ukazała się w październiku 2016 roku.

Alicja Majewska rozpoczęła karierę solową w 1974 roku. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Od lat w jej repertuarze obecne są piosenki znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Stałym współpracownikiem Artystki jest kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz. Sławę Alicji Majewskiej przyniosły niezapomniane duety (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim) jak również płyty z kolędami oraz udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

Alicja Majewska koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Najnowsza płyta Alicji Majewskiej nosi tytuł „Wszystko może się stać” w swoim założeniu ma bawić, wzruszać  i skłaniać do refleksji, unikając przy tym dydaktyzmu. Melodyjna i emocjonalna muzyka Włodziemirza Korcza doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

Na scenie Teatru 6.piętro Alicja Majewska wystąpi z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza, Warsaw String Quartet oraz akordeonisty Fabiana Włodarka.

Cykl 6.piętro KONCERTOWO adresowany jest do wszystkich, ceniących sobie doskonałą akustykę i prestiżowy, kameralny klimat spotkania z artystami muzycznymi najwyższej klasy. Planowane na sezon 2016/2017 roku koncerty (m.in. Gaba Kulka, Irena Santor, Hanna Banaszak, Waglewski, Fisz i Emade, Czesław Śpiewa) złożą się na bogatą paletę nastrojów i stylistyk, które połączy to, z czego słynie scena Teatru 6.piętro: talent, konsekwencja i perfekcja wykonania.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.