Alicja Majewska koncert

Sprawdź najbliższy termin spektaklu

Obsada:

Śpiew - Alicja Majewska



Czas trwania spektaklu:

Premiera: 21 października 2017

21 października o 18:00 na scenie Teatru 6.piętro zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej – Alicja Majewska. Koncert promuje najnowszą pytę Artystki „Wszystko może się stać”, która ukazała się w październiku 2016 roku.

Alicja Majewska rozpoczęła karierę solową w 1974 roku. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Od lat w jej repertuarze obecne są piosenki znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Stałym współpracownikiem Artystki jest kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz. Sławę Alicji Majewskiej przyniosły niezapomniane duety (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim) jak również płyty z kolędami oraz udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

Alicja Majewska koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Najnowsza płyta Alicji Majewskiej nosi tytuł „Wszystko może się stać” w swoim założeniu ma bawić, wzruszać  i skłaniać do refleksji, unikając przy tym dydaktyzmu. Melodyjna i emocjonalna muzyka Włodziemirza Korcza doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.