Bromba w sieci

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:


Twórcy:

Reżyseria - Maciej Wojtyszko

Scenografia - Maciej Chojnacki

Muzyka - Irina Blokhina

Choreografia - Anna Iberszer


Współpraca reżyserska - Adam Wojtyszko

Kierownictwo muzyczne - Aldona Krasucka

Animacje, video, multimedia - Dawid Kozłowski


Czas trwania spektaklu: 80 minut // 1 przerwa

Premiera: 08 marca 2014

BROMBA W SIECI to pierwszy spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowany przez Teatr 6.piętro. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Maciej Wojtyszko, reżyser, dramaturg i autor arcyciekawych książek o rezolutnej Brombie, która od kilku już pokoleń bawiąc uczy, zadaje ciekawe pytania i rozwija dziecięcą wyobraźnię.

Mało który z polskich czytelników, od 40-latków poczynając, a na dzisiejszych pierwszoklasistach kończąc, nie miał w rękach, czy chociażby nie słyszał jednej z pouczających i zabawnych historii  o Brombie.  Wydany w 1975 r. zbiór opowiadań dla dzieci „Bromba i inni” autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”.

Kto poznał Brombę polubił ją od razu. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.

Taki też jest spektakl BROMBA W SIECI. Zobaczyć w nim można znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie: słynnego detektywa Kajetana Chrumpsa, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Tym razem zostają oni jednak uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery. Żeby go zwyciężyć odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej!

BROMBA W SIECI to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić,  żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.

BROMBA W SIECI to spektakl, który nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy, a wychodzące z teatru dzieci wciąż nucą fragmenty wpadających w ucho piosenek. Przedstawienie adresowane jest do widzów od lat 6 do nieskończoności.

OBSADA:

Bromba - Paulina Komenda / Katarzyna Zawiślak-Dolny
Narratorka - Anna Kózka / Michalina Sosna / Klementyna Umer
Malwinka - Maria Pawłowska / Barbara Kurdej-Szatan / Barbara Garstka
Kajetan, C, Upiór - Łukasz Borkowski / Kamil Dominiak / Mateusz Weber
Fikander - Krzysztof Broda-Żurawski / Mateusz Deskiewicz / Krzysztof Szczepaniak
Pciuch - Konrad Darocha / Artur Gotz / Krzysztof Żabka
Wnuczek (w nagraniu video) - Adam Zdrójkowski

Partnerem merytorycznym spektaklu jest Centrum Nauki Kopernik.
Partnerem spektaklu jest także Camp Mazury - organizator kolonii dla dzieci.