Central Park West – spektakl w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Sprawdź najbliższy termin spektaklu

Obsada:

Phyllis - Joanna Żółkowska

Carol - Małgorzata Foremniak

Sam - Wojciech Wysocki

Howard - Piotr Gąsowski

Juliet - Michalina Sosna


Twórcy:

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Barbara Hanicka


Czas trwania spektaklu: 110 minut // 1 przerwa

Premiera:

Z radością informujemy, że 28 lutego po raz pierwszy zaprezentujemy spektakl CENTRAL PARK WEST chorzowskiej publiczności

 

Polska prapremiera sztuki Woody Allena CENTRAL PARK WEST w tłumaczeniu i inscenizacji Eugeniusza Korina. Spektakl jest częśćią tryptyku Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody’ego Allena (wraz z ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM i MIŁOŚĆ W SAYBROOK)

Najbardziej neurotyczna komedia mistrza gatunku, której współautorami śmiało mogliby być Sigmund Freud i Ingmar Bergman. Groteskowe kompendium wiedzy na temat zdrady i jej pochodnych.

Central Park West – ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej pożądanych, najbardziej prestiżowych adresów do zamieszkania.

Tu mają swoje apartamenty ci, którym w życiu udało się osiągnąć najwięcej. Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin, Woody Allen… i bohaterowie sztuki Central Park West, państwo Riggs: Phyllis (Joanna Żółkowska), wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam (Wojciech Wysocki), prawnik gwiazd show biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet. To tu marzyliby zamieszkać nieco młodsi przyjaciele państwa Riggs, Carol (Małgorzata Foremniak), kobieta z problemami natury psychicznej, osobowościowej i seksualnej oraz jej mąż Howard (Piotr Gąsowski), pisarz powieści, których nikt nie czyta, nadwrażliwiec o psychice jeszcze bardziej skomplikowanej, niż u jego małżonki.

Organizatorem spektaklu w Chorzowie jest Janusz Lipiński, właściciel Impresariatu Artystycznego „As/Toruń”


Szczegółowe informacje pod tym linkiem.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.