Edukacja Rity

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Frank - Prywatne: Piotr Fronczewski

Rita - Małgorzata Socha


Twórcy:

Reżyseria - Maciej Wojtyszko

Scenografia - Urszula Bartos-Gęsikowska

Muzyka - Irina Blokhina

Choreografia - Urszula Bartos-Gęsikowska


Tłumaczenie - Karol Jakubowicz


Czas trwania spektaklu: 140 minut // 1 przerwa

Premiera: 05 listopada 2011

Dzieli ich niemal wszystko. On - uniwersytecki profesor, alkoholik. Ona – żądna wiedzy, ambitna fryzjerka. A jednak…

Kultowa sztuka angielskiego autora Willy'ego Russella - EDUKACJA RITY, w adaptacji wybitnego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Małgorzata Socha, a w roli uniwersyteckiego profesora znakomity Piotr Fronczewski.

W Teatrze 6.piętro duet ten będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni Franka, uniwersyteckiego profesora - alkoholika i Rity, jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko - pochodzenie, status społeczny i wykształcenie, ale szybko okazuje się, że zarówno Rita, jak i Frank, mają sobie wiele do zaoferowania, a ich relacje stają się źródłem wiary w siebie i siły do pokonania przeciwności losu.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w interpretacji Macieja Wojtyszki i wykonaniu doborowej obsady aktorskiej staje się mądrą i zabawną przypowieścią o odwiecznych ludzkich pragnieniach wiary w drugiego człowieka; potrzeby zrozumienia i akceptacji oraz możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeszkodom.