Gaba Kulka koncert

Sprawdź najbliższy termin spektaklu

Obsada:

Gaba KulkaCzas trwania spektaklu:

Premiera: 22 października 2016

Twórczość Gaby Kulki w błyskotliwy sposób łączy elementy charakterystyczne dla fortepianowego rocka, jazzu i stylowego kabaretu spod znaku Kurta Weila. Tę niepokorną, porywającą mieszankę łączy talent wokalny Gaby, umiejętność pisania przebojowych utworów oraz brawurowe fortepianowe aranżacje. Artystka wydała dotąd cztery autorskie albumy: „Out”, pokryty złotem „Hat, Rabbit”, „Wersje” oraz „The Escapist”.

Poza twórczością solową Gaba jest współautorką wielu elektryzujących projektów, takich jak retro-popowy „Sleepwalk”, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski oraz „Baaba Kulka” – zbiór nietuzinkowych coverów zespołu Iron Maiden. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Gaba jest wielokrotną laureatką najważniejszych nagród polskiego i europejskiego przemysłu muzycznego (m.in. Fryderyk w kategorii Wokalistka Roku 2009, Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie).

Po serii krajowych i międzynarodowych koncertów (m.in. w Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej) Artystka wystąpi na Scenie Teatru 6.piętro. Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest żywiołowy pop o niepokornym i pstrokatym obliczu!

Cykl 6.piętro KONCERTOWO adresowany jest do wszystkich, ceniących sobie doskonałą akustykę i prestiżowy, kameralny klimat spotkania z artystami muzycznymi najwyższej klasy. Planowane na sezon 2016/2017 roku koncerty (m.in. Gaba Kulka, Hanna Banaszak, Waglewski, Fisz i Emade, Czesław Śpiewa, Alicja Majewska) złożą się na bogatą paletę nastrojów i stylistyk, które połączy to, z czego słynie scena Teatru 6.piętro: talent, konsekwencja i perfekcja wykonania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.