Maszyna do liczenia

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Konrad Darocha / Aleksandra Domańska / Marta Dylewska / Michał Jaros / Małgorzata Kocik / Mateusz Lisiecki / Marek Nędza / Andrzej Niemyt / Piotr Piksa / Paweł Paczesny / Oriana Soika / Anna Szymańczyk / Agnieszka ŻulewskaCzas trwania spektaklu: 125 minut // 1 przerwa

Premiera: 03 października 2010

Trzynastu absolwentów i studentów Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi debiutuje na deskach Teatru 6. piętro w inscenizacji egzystencjalnego musicalu na podstawie jednej z najbardziej fascynujących i niesamowitych sztuk XX wieku. Zapraszamy na MASZYNĘ DO LICZENIA amerykańskiego pisarza Elmer Rice’a. Twórcą inscenizacji jest Eugeniusz Korin.

Każdy, kto ceni w teatrze żywiołowość, radość z obcowania z nowymi talentami i zaskakującą formę, powinien się wybrać na ten spektakl.

Zaskakujący jest sam gatunek spektaklu. Autorzy piosenek Robert Janson i Jacek Cygan, choreograf Jarosław Staniek i reżyser Eugeniusz Korin nazwali go przewrotnie „musicalem buffo”. A zagra w nim trzynastu debiutujących na profesjonalnej scenie absolwentów i studentów Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Łódzkiej Filmówki. Wśród tej trzynastki są zwycięzcy głównych nagród aktorskich na festiwalach szkół teatralnych w Polsce i zagranicą. U nas będziecie mogli zobaczyć jak przyszłe gwiazdy teatru i kina zdobywają chrzest bojowy w jednej z najbardziej fascynujących i niesamowitych sztuk XX wieku. Tego wieczoru zagrają, wyśpiewają, odtańczą, a nawet podzielą się postaciami, zaspokajając tym samym znany wielu dyrektorom teatrów głód młodych aktorów na role główne. Dokonają tego wszystkiego w pełnej groteski i ironii tragifarsie wybitnego amerykańskiego autora Elmera Rice'a. Ponadczasowy, genialny tekst jest zabawną, a czasem wzruszającą opowieścią o naszych zmaganiach z życiem, losem i czasem, akcja której rozgrywa się w Ameryce w latach wielkiego kryzysu, a częściowo w … zaświatach.
Spektakl został zrealizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury.