Polityka

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Jadwiga Łazańska - Prywatne: Zosia Zborowska

Adolf Burski - Rafał Królikowski

Łazański - Kazimierz Kaczor

Franciszka - Hanna Śleszyńska

Hrabina Linowska - Joanna Żółkowska

Minister Kręciołek - Sylwester Maciejewski

Kiełbikowski - Prywatne: Bartłomiej Firlet

Biznesmen Szpakowski - Prywatne: Paweł Nowisz

Poseł Krotoski - Krzysztof Dracz / Prywatne: Miłogost Reczek

Pokojówka/Jan - Michalina Sosna


Twórcy:

Scenografia - Maciej Chojnacki

Muzyka - Janusz Tylman

Choreografia - Anna Głogowska


Muzyka - Czesław Majewski

Kostiumy - Beata Harasimowicz


Czas trwania spektaklu: 145 minut // 1 przerwa

Premiera: 10 stycznia 2015

 

ZAGRALIŚMY JUŻ 100 RAZY!

 

POLITYKA to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach  lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Zosia Zborowska) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli  dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo-prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

27.11.2018 28.11.2018 w obsadzie: Z. Zborowska, R. Królikowski, K. Kaczor, H. Śleszyńska, J. Żółkowska, S. Maciejewski, B. Firlet, P. Nowisz, M. Reczek, M. Sosna

28.11.2018 w obsadzie: M. Socha, R. Królikowski, K. Kaczor, H. Śleszyńska, J. Żółkowska, S. Maciejewski, B. Firlet, P. Nowisz, M. Reczek, M. Sosna