Pożarcie królewny Bluetki

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Królewna Bluetka - Helena Chorzelska

Paź - Konrad Beta

Wróżka - Charlotta Gabriela Zielińska / Julia Wilczewska

Rycerz Siwobroda/Billy Sprężyna/Rycerz Mifuszura - Michał Głowacki


Twórcy:

Reżyseria - Maria Magriel


Autor tekstu - Maciej Wojtyszko

Scenografia - Ewa Magdalena Romańska

Kostiumy - Paulina Antoniewicz i Ewa Wożniak

Muzyka - Rafał RX Produkcja Sielawa


Czas trwania spektaklu: 65 minut bez przerwy

Premiera: 01 czerwca 2024

Pożarcie królewny Bluetki - bajka muzyczna dla dzieci i dorosłych

Spektakl premierowy!

W pewnym niewielkim królestwie, w którym zabrakło odwagi i prawdy, zamieszkał olbrzymi smok, który żywi się wyłącznie królewnami. Za godzinę ma pożreć królewnę Bluetkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Wierny Paź Bluetki rozpaczliwie szuka jej obrońcy. Nie może liczyć na Dobrą Wróżkę, bo ta właśnie utraciła pamięć i nie przypomina sobie żadnego zaklęcia przeciwko smokom. Nie pomagają też rycerze, którzy zjawiają się w zamku. Trzy minuty przed pożarciem, nieznośnie dobrze wychowana królewna, postanawia być niegrzeczną i wyznaje paziowi, że go kocha co odmienia losy bohaterów.

Spektakl dotyka ważnego tematu oswajania się z lękami i wyjścia ze strefy komfortu. Czasami trzeba odwagi, żeby otworzyć się na własne emocje i prawdy. Potrzeba odwagi, by zrozumieć kim jesteśmy i na co nas stać. Historia Bluetki opowiada również o odważnych dziewczynach i o tym, że o własne szczęście powinniśmy postarać się sami. Królewna uświadamia Paziowi, że miłość jest możliwa, niezależnie od podziałów społecznych, a Dobra Wróżka przekonuje Królewnę, że niepozorni bohaterowie mogą stać się postaciami pierwszoplanowymi. Uprzedzenia i konwenanse czasami blokują prawdziwe emocje, jednak, na szczęście, pojawiają się osoby, które pomagają przezwyciężyć te konwencje. Ostatecznego, odważnego wyboru, kim chcemy być, musimy jednak dokonać sami. Wspaniałe muzyczne widowisko grane jest z wdziękiem, toczy się żywo, z humorem, i co istotne – trzyma w napięciu do końca.

Dla kogo?

Dla dzieci 5-11 lat  oraz ich rodziców, którzy na pewno docenią wyrafinowane żarty i odniesienia do życia codziennego każdej rodziny:)

SPEKTAKL GOŚCINNY specjalnie dla młodych Widzów i Widzek Teatru 6.piętro

Patronem honorowym spektaklu jest Fundacja Share the care - Tworzymy świat równych szans