„GŁĘBINARIUM” 

Wystawa: 13 czerwca – 10 lipca Foyer Teatru 6 piętro / wstęp wolny

Wernisaż: 13 czerwca, 19:30 Foyer Teatru 6 piętro / zaproszenia – lista gości

————————————————————————————

Cykl Głębinarium przedstawia istoty z głębin oceanów i nieba. Intencje oraz przekazy zawarte w obrazach mają uruchomić wyobraźnię odbiorcy. Zatrzymać go i zachęcić aby spojrzał w głąb siebie- odkrył swój potencjał, zobaczył z czym rezonuje. Odnalazł w symbolice w nich zawartej, siłę i sens tego z czym się aktualnie zmaga.

Prace są zwieńczeniem dotychczasowej podróży jaką przebyła artystka. Owocem kształtowania siebie, stawiania granic. Nauki mówienia nie i nauki mówienia tak. Przewodnikami duchowymi malarki są jej przodkowie oraz otaczająca nas przyroda, z której czerpie inspiracje. Dla niej, ważna jest duchowa wędrówka, bo nie jesteśmy tylko cielesną powłoką. Dąży to tego, by dać ludziom spokój, radość i nadzieję.

————————————————————————————

HAKYA GAGO

Urodzona w Warszawie w 1986r. Pół Polka- pół Japonka. Studiowała w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru (2009-2012). Maluje obrazy, materiały, tworzy grafiki, malowidła ścienne, które można spotkać w kilku warszawskich restauracjach oraz w prywatnych domach. Jest samoukiem. Do jej ulubionych technik należą: malowanie farbą akrylową, akwarelą i tuszem kaligraficznym. Jej pasja, jak sama mówi artystka, wynika z potrzeby wyrażania siebie i porządkowania tego co ma „w środku”. Jej sztuka opowiada o pięknie w przypadkowości, o tym, że wszystko ze sobą rezonuje, o poszukiwaniu swojej duchowości, i pracy nad sobą. Artystka zaznacza też w swoich obrazach jak ogromne znaczenie mają nasi przodkowie na drzemiący w nas potencjał.

Hakya od urodzenia żyje w Polsce. Tworząc pielęgnuje w sobie japońską część siebie. Jej pragnieniem jest, aby prace zachęciły odbiorcę do zatrzymania się na chwile i dostrzeżenia piękna w harmonii, naturze, symbolach i ich znaczeniu w zagonionej codzienności.

2016 Wystawa Malarstwa i Rysunku Galeria AD-HOC

2017 Wystawa na Jesiennym Festiwalu Sztuk Japońskich BUNKASAI

2018 Wystawa na Jesiennym Festiwalu Sztuk Japońskich BUNKASAI

Wystawa „NOWY JAPONIZM”

2019 Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich BUNKASAI

————————————————————————————

Partner wystawy:

 

Kontakt

Iwona Kowalczyk i.kowalczyk@teatr6pietro.pl       tel. 532 462 057

PARTNERZY CYKLU SZTUKA NA 6.