Malarstwo Lidii Hetnarowicz „INSPIRACJE”

Wystawa:  9-26 listopada, Foyer Teatru 6.piętro, wstęp wolny

Wernisaż: 8 listopada, 19:30 Foyer Teatru 6.piętro, wstęp wolny

POWER CHANGERS

Podczas wernisażu odbędzie się aukcja jednego z obrazów Artystki.
Dochód z licytacji zostanie przekazany na Fundację Power Changers zajmującej się niesieniem pomocy humanitarnej dla dzieci w Afryce.

Wernisaż wystawy uświetni występ Karoliny Róży Kowalczyk, sopranistki operowej.


 

Lidia Hetnarowicz

Z wykształcenia mgr iż. Ochrony środowiska, ale miłość do malarstwa jest w jej sercu od zawsze. Stąd wzięły się w życiu Lidii zajęcia z malarstwa, prowadzone przez dydaktyków Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Praca pod kierunkiem mistrza, twórcza atmosfera na uczelni, inspirujące tematy na zajęciach, szerszy kontakt za sztuką sprawiły, że malowanie stało się jej pasją. Dostarcza wiele radości i satysfakcji.

Sztuka dla Artystki ma szczególny cel. Jest nim zarażanie zachwytem i radością. W obrazach pragnie oddać emocje ludzi, których portretuje. W pejzażach chce zatrzymać ulotne piękno natury.

Uwielbia malarstwo starych mistrzów: Giorgione, Leonarda Da Vinci, Francesco Guardi oraz młodszych: Morandiego, Vuillarda, Vermeera, Cezanne, Whistlera. Z polskich malarzy podziwia Olgę Boznańską, Wyspiańskiego, Wojciecha Weissa.

Patrząc na ich obrazy trudno się nie dziwić, ile naprawdę można zrobić z farbą, biorąc pod uwagę, że jest to tak proste medium.

Tylko od Artysty zależy co otrzymamy spod jego ręki.

Podobno w każdym drzemie artysta… Inspiracje są wszędzie…

 

 

 

Kontakt

Iwona Kowalczyk i.kowalczyk@teatr6pietro.pl       tel. 532 462 057

PARTNERZY CYKLU SZTUKA NA 6.