Zagraj to jeszcze raz, Sam

Sprawdź najbliższy termin spektaklu

Obsada:

Allan Felix - Kuba Wojewódzki

Dick - Michał Żebrowski

Nancy - Małgorzata Socha / Barbara Kurdej-Szatan

Humphrey Bogart - Daniel Olbrychski

Linda - Anna Cieślak / Aleksandra Hamkało


Twórcy:

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Jan Kozikowski


Muzyka - George Gershwin

Tłumaczenie - Jerzy Siemasz i Grażyna Dyksińska

Kostiumy - Dorota Kołodyńska


Czas trwania spektaklu: 135 minut // 1 przerwa

Premiera: 06 marca 2010

ZAGRALIŚMY JUŻ PONAD 200 RAZY!!!

 

W sztuce ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM Woody Allen w mistrzowski sposób połączył dwie najważniejsze cechy swojego talentu – uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przeplatają się w niej wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena – kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.

ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM to historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach – Małgorzata Socha na zmianę z Barbarą Kurdej-Szatan). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak na zmianę z Aleksandrą Hamkało), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta (Daniel Olbrychski), schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina.

Reżyser Eugeniusz Korin stworzył najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat, które stało się swoistym hołdem dla twórczości znanego na całym świecie autora przewrotnych komedii. Jest ono pierwszą realizacją z planowanego przez Teatr 6.piętro tryptyku „Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody’ego Allena”.

Przeczytaj najnowszą recenzję spektaklu

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.