ART

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Marc - Michał Żebrowski

Yvan - Borys Szyc

Serge - Janusz Chabior


Twórcy:

Reżyseria - Eugeniusz Korin

Scenografia - Justyna Elminowska


Muzyka - Astor Piazzolla

Autorka tekstu - Yasmina Reza

Tłumaczenie - Barbara Grzegorzewska


Czas trwania spektaklu: 1 godz. 35 min. (bez przerwy)

Premiera: 15 lutego 2020

Borys Szyc, Janusz Chabior i Michał Żebrowski pierwszy raz na jednej scenie w słynnej sztuce francuskiej autorki Yasminy Rezy ART w reżyserii Eugeniusza Korina.

ART jest błyskotliwą, pełną humoru, ale i namiętności opowieścią o potrzebie przyjaźni, tolerancji i o tajemnej sile sztuki, bez której nasze życie byłoby bezbarwne.

Dyskusja na temat obrazu kupionego przez jednego z trzech przyjaciół za zawrotną kwotę dwustu tysięcy euro, uruchamia lawinę takich emocji, że zaczynają one zagrażać ich wieloletniej znajomości.

Zbudowana ze znakomitych obserwacji psychologicznych, historia trzech mężczyzn, zmagających się z problemami wieku średniego, staje się pretekstem do pełnej mądrości opowieści o wartościach, którymi kierujemy się w życiu i o tym, że sztuka jest warta tyle, ile miejsca potrafi zająć w naszych sercach i głowach.

Spektakl reżyseruje dyrektor artystyczny Teatru – Eugeniusz Korin, twórca takich bestsellerów naszej sceny jak Zagraj to jeszcze raz, SamFredro dla Dorosłych Mężów i Żon,  NiezwyciężonySamotny Zachód, czy Piękna Lucynda.

 

Partnerem spektaklu jest: