[Things We Do for] LOVE 

Sprawdź najbliższy termin spektaklu
Kup

Obsada:

Barbara Trapes - Anna Dereszowska

Nikki Stanwick - Joanna Liszowska

Hamish Alexander - Marek Kalita

Gilbert Fleet - Lesław ŻurekInscenizacja i reżyseria - Eugeniusz Korin

Przekład - Małgorzata Semil

Opracowanie tekstu - Eugeniusz Korin

Scenografia - Dariusz Walaszczyk

Kostiumy - Agata Stanula

Układ taneczny - Anna Głogowska

Opracowanie muzyczne - Eugeniusz Korin

Muzyka użyta w spektaklu - MUSE

Animacje - Badi Badi

Kierownictwo muzyczne - Tomasz Szymuś


Czas trwania spektaklu: 2 godz. 45 min. (+20 min. przerwy)

Premiera: 25 listopada 2023

Spektakl [Things We Do for] LOVE jest sceniczną wersją sztuki wybitnego angielskiego dramatopisarza Alana Ayckbourna Things We Do for Love, którą angielscy krytycy uznali za „arcydzieło tragicznej komedii i komicznej tragedii”.

Sam Alan Ayckbourn mówi o niej tak: „To sztuka, w której namiętny romans między dwojgiem ludzi niszczy wszystko wokół nich. W imię miłości można robić rzeczy, których nigdy nie zrobiłoby się w imię niczego innego; w tym zdradzać przyjaciół, kłamać i oszukiwać. Zadziwia mnie fakt, że niektóre z najgorszych ludzkich zachowań są udziałem właśnie zakochanych.”

Przesłanie spektaklu można streścić jednym zdaniem: „Uwaga! MIŁOŚĆ!”

Jego akcja rozgrywa się na trzech poziomach niedużej wiktoriańskiej kamienicy, której  mieszkańcy zrządzeniem losu łączą się w zaskakujące związki na stałe zmieniające ich dotychczasowe życie.

Właścicielka Barbara, zajmująca parter; jej przyjaciółka z dzieciństwa Nikki z narzeczonym Hamishem, wprowadzający się chwilowo na piętro; oraz wynajmujący suterenę Gilbert – zostają wciągnięci w potężny i często niszczycielski wir namiętnych uczuć, z którego niełatwo jest wyjść całym i niepoobijanym…

Spektakl [Things We Do for] LOVE  jest pełen zaskakujących rozwiązań inscenizacyjnych,  wynikających z niecodziennych wymagań autora sztuki do przebiegu jej akcji. Ważną rolę wśród nich odgrywają wymowna scenografia, rzadko spotykane w teatrach projekcje animacji oraz wyjątkowo klimatyczna muzyka zespołu MUSE.

Spektakl reżyseruje dyrektor artystyczny Teatru – Eugeniusz Korin, twórca takich bestsellerów naszej sceny jak Niezwyciężony, Piękna Lucynda, ART czy Bliżej.

Premiera galowa 25 listopada 2023 r.

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki.

W spektaklu pojawi się scena z użyciem sztucznej krwi.

Zdjęcia z prób i spektaklu: Paulina Pander

Zdjęcia z premiery: Przemek Pączkowski

Spektakl  [Things We Do for] LOVE  powstaje dzięki wsparciu nieocenionych Partnerów: