14.06.2018

Grupa MAK i Superpolisa Ubezpieczenia: za nami rok udanej współpracy!

Drodzy Państwo!

Świętujemy! Ponad rok fantastycznej i owocnej współpracy między nami.

To wiele dni i jeszcze więcej wyjątkowych wydarzeń, które zaistniały w przestrzeni teatralnej, odkąd Superpolisa Ubezpieczenia wraz z Grupą MAK objęły mecenatem nasz Teatr.

W tym czasie na deskach Teatru 6.piętro odbyło się 271 spektakli i koncertów, na których gościliśmy 106393 widzów.

- W ramach naszej współpracy wspieramy to kierowane przez Michała Żebrowskiego
i Eugeniusza Korina miejsce kultury w stałym rozwoju, opartym o jak najwyższy poziom artystyczny spektakli. To ważna dla nas kooperacja i wierzymy, że tysiące widzów odwiedzających teatr będą miały okazję podziwiać w najbliższym czasie mnóstwo fenomenalnych spektakli
– powiedział Andrzej Wasilewski, jeden z głównych akcjonariuszy spółki MAK Investments S.A., spółki holdingowej kontrolującej grupę podmiotów ubezpieczeniowych działających jako Grupa MAK.

W zeszłym roku premierę w Teatrze 6.piętro miała ponadczasowa arcykomedia w wyśmienitej obsadzie. Klasyka literatury, czyli „Ożenek” Gogola – bo o nim mowa – to „niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak mawiał o nim sam autor. Widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, opowiada historię matrymonialnych perypetii Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej.  „Ożenek” to galeria bawiących do łez portretów kawalerów i panien, wciąż aktualnych tam, gdzie uczucie staje się przedmiotem handlowej transakcji. W spektaklu zobaczymy m.in. Michała Żebrowskiego, Annę Dereszowską i Cezarego Pazurę.

Miniony rok obfitował także w wyjątkowe spotkania muzyczne, na deskach Teatru wystąpili: Zakopower, Kayah, Hanna Banaszak, Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Małgorzata Walewska i Gary Guthman, Jacek Poniedzielski, Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Ania Rusowicz, Koncert Waglewski Fisz Emade, Irena Santor, Młynarski plays Młynarski z Gabą Kulką.

Ogromną popularnością cieszyły się również spektakle muzyczne:

Palmerianki w Akademii Pana Kleksa, Święta z innej planety, Bromba w sieci.

4 grudnia w Teatrze 6.piętro odbyła się premiera sztuki „Niezwyciężony” wg tekstu Torbena Bettsa w reżyserii Eugeniusza Korina.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniło wiele gwiazd sceny, przedstawiciele mediów oraz politycy, na czele z gościem honorowym, Prezydentem Lechem Wałęsą. "Niezwyciężony" to opowieść o ludziach, społeczeństwie, stereotypach, a także o stracie i jej wielowymiarowym kontekście w perspektywie spotkania dwóch par, które egzystują w różnych grupach społecznych. Połączenie czterech wyrazistych charakterów uruchamia całą lawinę trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Dobra zabawa wcale nie wiąże się z koniecznością sięgania do klasyki, co udowodnili widzowie, nagradzając owacjami na stojąco niedawną premierę teatralnej wersji "Szkła kontaktowego".

W czerwcu w Teatrze 6. piętro odbył się koncert Sławka Uniatowskiego, promujący jego debiutancki album „METAMORPHOSIS”.

- Dzieje się dużo. Cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą MAK i Superpolisą przynosi takie efekty. Wsparcie planów repertuarowych przez naszego mecenasa motywuje nas do odpowiedzialnej i wytrwałej pracy na rzecz wyższego poziomu teatru. Dzięki temu trwający sezon jest bogatszy o nowe wrażenia – tak pierwszy rok udanej współpracy podsumował dyrektor teatru, Michał Żebrowski.