13.03.2024

OŻENEK PO RAZ 150!!!

Już jutro na scenie Teatru 6.piętro 150. spotkanie z nieśmiertelną komedią Nikołaja Gogola pt OŻENEK! Arcykomedia w wyśmienitej obsadzie i w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

OŻENEK – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko pełne tempa i wigoru. Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina obejrzymy Marka Kalitę. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu gra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów mierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Aleksandra Sroka, Michał Barczak) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

Dziękujemy Widzom za nieustanne zainteresowanie sztuką, Aktorom za piękne i mocne kreacje aktorskie, oraz całej ekipie Teatru, której nie widać na scenie za ciężką pracę! Dzięki tej niesłabnącej chemii wspólnego odczuwania możemy ten spektakl zagrać dla Państwa już po raz 150!

 

Biletów już nie ma, ale są jak zawsze wejściówki dostępne na godzinę przed spektaklem:)