30.05.2018

Premiera Szkła

Owacją na stojąco prawie pół tysiąca widzów Teatru 6. piętro przyjęło 28 maja wyreżyserowaną przez Eugeniusza Korina teatralną wersję "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się od dawna ogromną popularnością.

"Szkło kontaktowe live&touch" - taki tytuł nosi najnowsza premiera, która powstała wspólnym wysiłkiem  Teatru 6.piętro i TVN24.
Przeniesienie telewizyjnego formatu na deski sceniczne i stworzenie z niego widowiska teatralnego okazało się niezwykle udanym mariażem i spotkało się z entuzjastyczną reakcją widzów.

W roli prowadzących wystąpili Tomasz Sianecki i Wojciech Zimiński. Błyskawicznie nawiązali z publicznością żywy dialog, pełny celnych ripost i niewymuszonych żartów. Samo ich pojawienie się na scenie spotkało się z aplauzem widzów. Zresztą rzęsistymi brawami był witany każdy kolejny uczestnik widowiska.

W atłasowej, czerwonej loży szyderców  na scenę wjechali Marek Przybylik i Jerzy Iwaszkiewicz występujący w rolach krytycznych recenzentów komentujących poczynania gospodarzy spektaklu.

Henryk Sawka na oczach zebranych narysował fantastyczną grafikę nawiązującą do sytuacji politycznej w kraju. Rysunek był nagrodą dla autora najzabawniejszego z SMS-u z kilkunastu nadesłanych do konkursu towarzyszącego spektaklowi.

Występy Tomasza Jachimka i Artura Andrusa, którym towarzyszyły salwy niepohamowanego śmiechu, po raz kolejny udowodniły, że są oni ścisłą czołówką polskich humorystów.

Na scenie pojawili się też na chwilę Michał Żebrowski i  Eugeniusz Korin – dyrektorzy teatru. Ich występ w roli „wodzianek" dopełnił znakomitą atmosferę zabawy, która powstała się w trakcie wieczoru.

Jednak prawdziwymi gwiazdami show byli jak zawsze w Szkle Kontaktowym politycy. Widzowie mogli obejrzeć w krótkich filmikach video najzabawniejsze momenty  ich występów publicznych z ostatnich 14 lat, czyli od początku istnienia programu. Materiały przygotowała redakcja Szkła Kontaktowego – najlepsi w kraju specjaliści od tropienia nonsensów naszego życia politycznego . Nie mniejszej zabawy dostarczyły  widzom filmiki dokumentujące wpadki samych Szklarzy podczas ich obecności na antenie oraz odsłaniające kulisy realizacji samego programu.

Podczas spektaklu widzowie mogli zabierać głos tak samo jak podczas programu telewizyjnego, do czego zachęcali ich gospodarze wydarzenia. Wielu skorzystało z rzadkiej okazji stania twarzą w twarz z gospodarzami Szkła Kontaktowego  i podzielenia się z nimi swoimi opiniami.

Dochód z premierowego spektaklu w Teatrze 6.piętro został przekazany na rzecz Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

To wydarzenie łączące teatr, telewizję i hydepark z pewnością pozyska rzesze wiernych widzów, czekających na kolejne jego odsłony. Twórcy planują  kolejne spektakle, najbliższy odbędzie się 27 i 28 czerwca, następne już we wrześniu.