Spektakle

Aleksandra Sroka

Urodzona w Zakopanem. Studentka V roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2017-2022) - aktorstwo dramatyczne.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I I II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu (2004-2016) - w klasie fortepianu.

Od 2019 gościnnie występuje na deskach Teatru STU (,,Balladyna", ,,Rewizor", ,,Firma dziękuje", ,,Śluby Panieńskie", ,,Trzy siostry", ,,Zemsta", ,,Świętoszek", ,,Wesele") oraz Teatru KTO (,,Serena", ,,Ślepcy") w Krakowie.

Od 2022 można oglądać ją w Teatrze 6.piętro w Warszawie (,,Ożenek"). W 2022 również dołączyła do spektaklu ,,Analysing the Beast" w Komuna Warszawa.

Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (,,Szósty zmysł") /od 2022 także ze strefą WolnoSłowa w Warszawie (,,Write down that I am").

W 2021 roku otrzymała nagrody zbiorowe: Grand Prix 39. na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi dla zespołu aktorskiego spektaklu "Hey U" oraz Nagrodę Jury "Paradiso" dla zespołu aktorskiego spektaklu ,,Hey U" na 14. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" w Krakowie za przedstawienie, które pokazuje siłę pracy kolektywnej, a przede wszystkim umiejętność zachowania silnych indywidualnych osobowości w zderzeniu z dynamiką grupy.

Poza tym pojawia się na małym i wielkim ekranie.

Niedługo będzie można zobaczyć ją w nowych projektach artystycznych.