Maria Dębska

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, pianistka.

Kinowej publiczności jest znana z takich filmów, jak: ,,Bo we mnie jest seks”, „Zabawa, zabawa”, „Cicha noc”, „Moje córki krowy”, ,,Piłsudski”  oraz  „Demon”, czy „Czarny Mercedes”.

Na deskach teatralnych zadebiutowała w Teatrze Studio w Warszawie, w spektaklu „Ripley pod ziemią” w reżyserii Radosława Rychcika. Obecnie można ją oglądać w Teatrze Polonia w sztuce ,,Mąż i żona” (reż. Krystyna Janda), „Och Teatrze” w sztuce „Coś tu nie gra” (reż. Krystyna Janda) oraz w spektaklu ,,Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha w Teatrze Polskim w Warszawie (reż. Monika Strzępka).

Z kolei na szklanym ekranie widzowie mogli oglądać ją między innymi w serialach: ,,Powrót”, „W rytmie serca”, „Kuchnia”, czy „Osaczony”.

Otrzymała nagrodę podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za Najlepszą Główną rolę kobiecą w filmie „Bo we mnie jest seks” wcielając się w rolę Kaliny Jędrusik. Na swoim koncie ma również nagrodę aktorską w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Szkól Teatralnych w Brnie, Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi i Złotą Maskę za najlepszy debiut aktorski.

fot. Marlena Bielińska