Spektakle

Paulina Chruściel

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa oraz dubbingowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Sztuki. Wychowanka Zbigniewa Zapasiewicza, Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej i Anny Seniuk. Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie w latach 2008-2016.

Tuż po szkole związana była m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Poznaniu, gdzie w krótkim czasie zagrała m.in. szekspirowską Julię, Sonię, Hamleta. Za rolę Sonii w “Wujaszku Wani” Czechowa została nominowana do „Złotej Maski” za najlepszą kreację sezonu 2006. Za rolę Hamleta otrzymała Grand Prix na 11 Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.

Szerokiej publiczności znana z ról w licznych serialach: “Linia Życia”, “Na dobre i na złe”, “Chichot losu”, ”Czas honoru”, “Hotel 52”czy “Ojciec Mateusz”. Bardzo dużą popularność przyniosła jej główna rola w serialu „Singielka”, jednym z najbardziej lubianych przez widzów projektów TVN ostatnich lat.

Jej bohaterki charakteryzują się niejednoznacznością i wyraźnie zarysowanym konfliktem wewnętrznym. Natomiast sama Paulina Chruściel jako aktorka cieszy się dużym uznaniem z uwagi na kunszt pracy oraz niezwykłą osobowość.

W roku 2016 nominowana do Złotej Telekamery w kategorii „Nadzieja Telewizji”.